Middx, Berks, Bucks & Oxon - Division 1 2019-2020

Secretary: Martin Skinner
01604 847635
Email: martin.skinner@filetek.co.uk
Revised: 04 May 2020 22:18

Thame 1

League Table

P W D L F A GD Pts
1 Team Results Staines 2 21 14 3 4 59 36 23 45
2 Team Results Sonning 2 21 13 5 3 73 43 30 44
3 Team Results Bicester 1 21 13 3 5 83 48 35 42
4 Team Results Henley 2 21 11 4 6 57 44 13 37
5 Team Results Thame 1 21 11 3 7 68 46 22 36
6 Team Results Eastcote 2 20 11 1 8 60 47 13 34
7 Team Results Phoenix & Ranelagh 1 21 10 3 8 63 44 19 33
8 Team Results Newbury & Thatcham 2 20 9 1 10 49 46 3 28
9 Team Results OMT 2 21 7 5 9 53 57 -4 26
10 Team Results Oxford University 3 21 5 4 12 47 65 -18 19
11 Team Results Maidenhead 2 21 4 0 17 33 85 -52 12
12 Team Results Eastcote 3 21 1 0 20 14 98 -84 3

Top Goal Scorers

1 Isaac Laws Thame 1 20
2 Sam Ornbo Thame 1 12
3 Dave Garghan Thame 1 7
4 Charlie Beasley-Clarke Thame 1 4
Ben Lamb Thame 1 4
5 Jonny Archer Thame 1 3
Harry James Thame 1 3
Will Sawrey-Cookson Thame 1 3
6 Aiden Benger Thame 1 2
Sam Redfern Thame 1 2
Cam Skea Thame 1 2
Alex Yeung Thame 1 2
7 Ben Caiger Thame 1 1
David Mordant Thame 1 1
Oscar Redding Thame 1 1
Ollie Rouse-Roberts Thame 1 1

Latest Results

March 2020

21 H Eastcote 2 -
PB 14:30 @ Thame Leisure Centre
14 A Henley 2 W 6 - 4
  Jonny Archer, Charlie Beasley-Clarke (2), Ben Lamb, Isaac Laws, Will Sawrey-Cookson
10 H Oxford University 3 D 2 - 2
  Isaac Laws, Sam Ornbo
07 H Newbury & Thatcham 2 W 3 - 0
  Charlie Beasley-Clarke, Isaac Laws, Ollie Rouse-Roberts

February 2020

29 A Bicester 1 W 3 - 2
  Isaac Laws (3)
22 H Maidenhead 2 L 0 - 1
 
15 A Eastcote 3 W 7 - 2
  Charlie Beasley-Clarke, Harry James, Isaac Laws (3), David Mordant, Will Sawrey-Cookson
08 H Phoenix & Ranelagh 1 W 6 - 5
  Dave Garghan (2), Isaac Laws, Sam Ornbo (3)
01 A OMT 2 L 2 - 3
  Dave Garghan (2)

January 2020

25 H Sonning 2 D 4 - 4
  Dave Garghan, Isaac Laws, Sam Ornbo (2)
18 H Oxford University 3   P - P
  Fixture Rescheduled to Mar 10 2020
11 A Staines 2 L 2 - 4
  Dave Garghan, Sam Ornbo

December 2019

07 A Eastcote 2 L 2 - 5
  Ben Lamb, Oscar Redding

November 2019

30 H Henley 2 L 1 - 4
  Sam Ornbo
23 A Newbury & Thatcham 2 W 3 - 0
  Aiden Benger, Ben Lamb, Isaac Laws
16 H Bicester 1 W 2 - 1
  Isaac Laws, Sam Ornbo
09 A Maidenhead 2 W 7 - 1
  Jonny Archer, Ben Caiger, Isaac Laws, Sam Redfern, Will Sawrey-Cookson, Cam Skea, Alex Yeung
02 H Eastcote 3 W 9 - 1
  Aiden Benger, Harry James (2), Ben Lamb, Isaac Laws, Sam Ornbo (3), Cam Skea

October 2019

26 A Phoenix & Ranelagh 1 D 2 - 2
  Jonny Archer, Isaac Laws
19 H OMT 2 W 3 - 1
  Dave Garghan, Sam Redfern, Alex Yeung
12 A Sonning 2 L 0 - 2
 
05 A Oxford University 3 W 4 - 1
  Isaac Laws (4)

September 2019

28 H Staines 2 L 0 - 1
 

Spare Dates

Spare League Date: 14 December 2019, 04 January & 28 March 2020

Teams

Fixture Card Club Website BSTR1 Bicester 1
Fixture Card Club Website ECTE2 Eastcote 2
Fixture Card Club Website ECTE3 Eastcote 3
Fixture Card Club Website HNLY2 Henley 2
Fixture Card Club Website MDHD2 Maidenhead 2
Fixture Card Club Website NEWT2 Newbury & Thatcham 2
Fixture Card Club Website OMTA2 OMT 2
Fixture Card Club Website OXUN3 Oxford University 3
Fixture Card Club Website PHXR1 Phoenix & Ranelagh 1
Fixture Card Club Website SONN2 Sonning 2
Fixture Card Club Website STNS2 Staines 2
Fixture Card Club Website THME1 Thame 1

Automated Results Service is enabled for this Division - please ensure you have registered your mobile number with your secretary to use the service. Your Team Code is shown above and full instructions are at Information - Automated Results.

Leagues 2019-2020

Premier

Regional

Hampshire

Surrey

Kent

Sussex

MBBO

Hampshire Open

Surrey Open

Kent Open

Sussex Open

MBBO Open