Middx, Berks, Bucks & Oxon - Division 2 2017-2018

Secretary: Martin Skinner
01604 847635
Email: martin.skinner@filetek.co.uk
Revised: 19 Oct 2017 10:02

Fixtures

September 30 2017

Eastcote 3 1 West Hampstead 3 4
Keith Anthony Jamie Page (3), Louis Tambe
Maidenhead 2 2 Thame 1 1
James Duke, Ed Rea Jack Brown
Marlow 3 2 Abingdon 1 3
Joe Gleeson, Moses Thompson Connor Blakey, Alex Tibbitt, Will Trigg
Milton Keynes 3 0 Wycombe 3 3
Andy Burroughs, Ben Cutler, Raza Sheikh
Oxford Hawks 4 2 Windsor 1 1
Alex Bull, Rodney Lorrimar Alex Wright
South Berkshire 2 0 Wootton Wanderers 1 2
PJ Smith, Lee Tozer

October 07 2017

Abingdon 1 5 Milton Keynes 3 2
Hugo Audley-Miller, Connor Blakey, Luke Casey, Adam Passfield, Will Trigg Patrick Gother, David McMillan
Thame 1 2 Marlow 3 1
Ben Caiger, Sam Ornbo Robin Walls
West Hampstead 3 4 Oxford Hawks 4 2
Matt Ainsworth, Henry Jones, Jamie Page, Piers Walters Harrison Fuller, Luke Piper
Windsor 1 1 Maidenhead 2 2
Marcus Barrow James Duke, Oliver Lovegrove
Wootton Wanderers 1 5 Eastcote 3 2
James Knibb (2), PJ Smith, Lee Tozer (2) Toby Carr-Brown, Andrew Furlong
Wycombe 3 1 South Berkshire 2 1
Raza Sheikh Sean Hardingham

October 14 2017

Abingdon 1 2 Thame 1 2
Hugo Audley-Miller, Will Trigg Ben Caiger, Tom Creswell
Eastcote 3 1 Wycombe 3 1
Daniel Meyrick David Marsden-Jones
Maidenhead 2 2 West Hampstead 3 1
Marlow 3 1 Windsor 1 1
Kevin Chappell David Searle
Milton Keynes 3 3 South Berkshire 2 1
Matt Darvell (3) Tony Heaver
Oxford Hawks 4 3 Wootton Wanderers 1 1
Rodney Lorrimar, Tim Martin, Martin Pickup James Knibb

October 21 2017

South Berkshire 2 Eastcote 3
PB 15:00 @ Cantley Playing Fields
Thame 1 Milton Keynes 3
PB 13:00 @ Thame Leisure Centre
West Hampstead 3 Marlow 3
Windsor 1 Abingdon 1
PB 12:00 @ Windsor Boys School
Wootton Wanderers 1 Maidenhead 2
Wycombe 3 Oxford Hawks 4
PB 12:00 @ Royal Grammar School

October 28 2017

Abingdon 1 West Hampstead 3
Maidenhead 2 Wycombe 3
PB 13:15 @ Altwood School
Marlow 3 Wootton Wanderers 1
PB 15:00 @ Marlow Sports Club
Milton Keynes 3 Eastcote 3
Oxford Hawks 4 South Berkshire 2
PB 12:30 @ Banbury Road North Sports Ground
Thame 1 Windsor 1
PB 11:30 @ Thame Leisure Centre

November 04 2017

Eastcote 3 Oxford Hawks 4
PB 10:30 @ Eastcote HC
South Berkshire 2 Maidenhead 2
West Hampstead 3 Thame 1
Windsor 1 Milton Keynes 3
PB 12:00 @ Windsor Boys School
Wootton Wanderers 1 Abingdon 1
Wycombe 3 Marlow 3
PB 12:00 @ Royal Grammar School

November 11 2017

Abingdon 1 Wycombe 3
Maidenhead 2 Eastcote 3
PB 13:15 @ Altwood School
Marlow 3 South Berkshire 2
PB 16:30 @ Marlow Sports Club
Milton Keynes 3 Oxford Hawks 4
Thame 1 Wootton Wanderers 1
PB 13:00 @ Thame Leisure Centre
Windsor 1 West Hampstead 3
PB 12:00 @ Windsor Boys School

November 18 2017

Eastcote 3 Marlow 3
PB 10:30 @ Brunel University Sports Park
Oxford Hawks 4 Maidenhead 2
PB 12:30 @ Banbury Road North Sports Ground
South Berkshire 2 Abingdon 1
PB 13:30 @ Cantley Playing Fields
West Hampstead 3 Milton Keynes 3
Wootton Wanderers 1 Windsor 1
Wycombe 3 Thame 1
PB 12:00 @ Royal Grammar School

November 25 2017

Abingdon 1 Eastcote 3
Marlow 3 Oxford Hawks 4
PB 11:45 @ Marlow Sports Club
Milton Keynes 3 Maidenhead 2
Thame 1 South Berkshire 2
PB 13:00 @ Thame Leisure Centre
West Hampstead 3 Wootton Wanderers 1
Windsor 1 Wycombe 3
PB 10:30 @ Windsor Boys School

December 02 2017

Eastcote 3 Thame 1
PB 10:30 @ Brunel University Sports Park
Maidenhead 2 Marlow 3
PB 14:45 @ Altwood School
Oxford Hawks 4 Abingdon 1
PB 12:00 @ Banbury Road North Sports Ground
South Berkshire 2 Windsor 1
PB 12:00 @ Birch Hill Recreation Ground
Wootton Wanderers 1 Milton Keynes 3
Wycombe 3 West Hampstead 3
PB 12:00 @ Royal Grammar School

December 09 2017

Abingdon 1 Maidenhead 2
Milton Keynes 3 Marlow 3
Thame 1 Oxford Hawks 4
PB 14:30 @ Thame Leisure Centre
West Hampstead 3 South Berkshire 2
Windsor 1 Eastcote 3
PB 12:00 @ Windsor Boys School
Wootton Wanderers 1 Wycombe 3

January 13 2018

Abingdon 1 Marlow 3
Thame 1 Maidenhead 2
PB 13:00 @ Thame Leisure Centre
West Hampstead 3 Eastcote 3
Windsor 1 Oxford Hawks 4
PB 12:30 @ Windsor Boys School
Wootton Wanderers 1 South Berkshire 2
PB 14:30 @ Caroline Chisholm School
Wycombe 3 Milton Keynes 3
PB 12:00 @ Royal Grammar School

January 20 2018

Eastcote 3 Wootton Wanderers 1
PB 15:00 @ Brunel University Sports Park
Maidenhead 2 Windsor 1
PB 14:45 @ Altwood School
Marlow 3 Thame 1
PB 11:45 @ Marlow Sports Club
Milton Keynes 3 Abingdon 1
Oxford Hawks 4 West Hampstead 3
PB 15:00 @ Banbury Road North Sports Ground
South Berkshire 2 Wycombe 3

January 27 2018

South Berkshire 2 Milton Keynes 3
PB 12:00 @ Birch Hill Recreation Ground
Thame 1 Abingdon 1
PB 13:00 @ Thame Leisure Centre
West Hampstead 3 Maidenhead 2
Windsor 1 Marlow 3
PB 12:30 @ Windsor Boys School
Wootton Wanderers 1 Oxford Hawks 4
Wycombe 3 Eastcote 3
PB 12:00 @ Royal Grammar School

February 03 2018

Abingdon 1 Windsor 1
Eastcote 3 South Berkshire 2
PB 15:00 @ Eastcote HC
Maidenhead 2 Wootton Wanderers 1
PB 14:45 @ Altwood School
Marlow 3 West Hampstead 3
PB 16:30 @ Marlow Sports Club
Milton Keynes 3 Thame 1
Oxford Hawks 4 Wycombe 3
PB 11:30 @ Banbury Road North Sports Ground

February 10 2018

Eastcote 3 Milton Keynes 3
PB 15:00 @ Brunel University Sports Park
South Berkshire 2 Oxford Hawks 4
West Hampstead 3 Abingdon 1
Windsor 1 Thame 1
PB 12:30 @ Windsor Boys School
Wootton Wanderers 1 Marlow 3
Wycombe 3 Maidenhead 2
PB 12:00 @ Royal Grammar School

February 17 2018

Abingdon 1 Wootton Wanderers 1
Maidenhead 2 South Berkshire 2
PB 13:15 @ Altwood School
Marlow 3 Wycombe 3
PB 11:45 @ Marlow Sports Club
Milton Keynes 3 Windsor 1
Oxford Hawks 4 Eastcote 3
PB 13:00 @ Banbury Road North Sports Ground
Thame 1 West Hampstead 3
PB 11:30 @ Thame Leisure Centre

February 24 2018

Eastcote 3 Maidenhead 2
PB 16:30 @ Eastcote HC
Oxford Hawks 4 Milton Keynes 3
PB 11:30 @ Banbury Road North Sports Ground
South Berkshire 2 Marlow 3
West Hampstead 3 Windsor 1
Wootton Wanderers 1 Thame 1
Wycombe 3 Abingdon 1
PB 12:00 @ Royal Grammar School

March 03 2018

Abingdon 1 South Berkshire 2
Maidenhead 2 Oxford Hawks 4
PB 13:15 @ Altwood School
Marlow 3 Eastcote 3
PB 15:00 @ Marlow Sports Club
Milton Keynes 3 West Hampstead 3
Thame 1 Wycombe 3
PB 13:00 @ Thame Leisure Centre
Windsor 1 Wootton Wanderers 1
PB 12:30 @ Windsor Boys School

March 10 2018

Eastcote 3 Abingdon 1
PB 15:00 @ Eastcote HC
Maidenhead 2 Milton Keynes 3
PB 14:45 @ Altwood School
Oxford Hawks 4 Marlow 3
PB 10:00 @ Banbury Road North Sports Ground
South Berkshire 2 Thame 1
Wootton Wanderers 1 West Hampstead 3
Wycombe 3 Windsor 1
PB 12:00 @ Royal Grammar School

March 17 2018

Abingdon 1 Oxford Hawks 4
Marlow 3 Maidenhead 2
PB 15:00 @ Marlow Sports Club
Milton Keynes 3 Wootton Wanderers 1
Thame 1 Eastcote 3
PB 14:30 @ Thame Leisure Centre
West Hampstead 3 Wycombe 3
Windsor 1 South Berkshire 2
PB 12:30 @ Windsor Boys School

March 24 2018

Eastcote 3 Windsor 1
PB 10:30 @ Eastcote HC
Maidenhead 2 Abingdon 1
PB 11:30 @ Altwood School
Marlow 3 Milton Keynes 3
PB 15:30 @ Great Marlow School
Oxford Hawks 4 Thame 1
PB 12:00 @ Banbury Road North Sports Ground
South Berkshire 2 West Hampstead 3
Wycombe 3 Wootton Wanderers 1
PB 12:00 @ Royal Grammar School

Spare Dates

Spare League Date: 16 December 2017, 06 January & 07 April 2018

Printing Tip

For two columns and to avoid truncated team names use Landscape layout for printing fixtures.

Alternatively use the printer friendly grid (particularly for Internet Explorer browsers) - click on the team symbol for a Club Fixture Grid.

Teams

Fixture Card Club Website ABNG1 Abingdon 1
Fixture Card Club Website ECTE3 Eastcote 3
Fixture Card Club Website MDHD2 Maidenhead 2
Fixture Card Club Website MRLW3 Marlow 3
Fixture Card Club Website MKYS3 Milton Keynes 3
Fixture Card Club Website OXHW4 Oxford Hawks 4
Fixture Card Club Website SBRK2 South Berkshire 2
Fixture Card Club Website THME1 Thame 1
Fixture Card Club Website WHAM3 West Hampstead 3
Fixture Card Club Website WDSR1 Windsor 1
Fixture Card Club Website WTNW1 Wootton Wanderers 1
Fixture Card Club Website WYCB3 Wycombe 3

Automated Results Service is enabled for this Division - please ensure you have registered your mobile number with your secretary to use the service. Your Team Code is shown above and full instructions are at Information - Automated Results.

Leagues 2017-2018

Premier

Regional

Hampshire

Hampshire Open

Surrey

Surrey Open

Kent

Kent Open

Sussex

Sussex Open

MBBO

MBBO Open