Middx, Berks, Bucks & Oxon - Division 1 2019-2020

Secretary: Martin Skinner
01604 847635
Email: martin.skinner@filetek.co.uk
Revised: 19 Sep 2019 12:12

Fixtures

September 28 2019

28 Sep 2019 Eastcote 3 Newbury & Thatcham 2
PB 15:00 @ Eastcote HC
28 Sep 2019 Maidenhead 2 Bicester 1
28 Sep 2019 OMT 2 Eastcote 2
PB 15:00 @ Merchant Taylors School
28 Sep 2019 Phoenix & Ranelagh 1 Henley 2
PB 11:30 @ SportsPark, University of Reading
28 Sep 2019 Sonning 2 R Oxford University 3 R
Fixture Rescheduled to Oct 13 2019
28 Sep 2019 Thame 1 Staines 2
PB 13:00 @ Thame Leisure Centre

October 05 2019

05 Oct 2019 Bicester 1 Sonning 2
PB 13:00 @ The Cooper School
05 Oct 2019 Eastcote 2 Phoenix & Ranelagh 1
PB 13:30 @ Eastcote HC
05 Oct 2019 Henley 2 Eastcote 3
05 Oct 2019 Newbury & Thatcham 2 Maidenhead 2
PB 15:30 @ Henwick Worthy Sports Ground
05 Oct 2019 Oxford University 3 Thame 1
PB 16:10 @ Oxford University Sport
05 Oct 2019 Staines 2 OMT 2

October 12 2019

12 Oct 2019 Bicester 1 Newbury & Thatcham 2
PB 13:00 @ The Cooper School
12 Oct 2019 Eastcote 3 Eastcote 2
PB 16:30 @ Eastcote HC
12 Oct 2019 Maidenhead 2 Henley 2
12 Oct 2019 OMT 2 Oxford University 3
PB 12:00 @ Merchant Taylors School
12 Oct 2019 Phoenix & Ranelagh 1 Staines 2
PB 11:30 @ SportsPark, University of Reading
12 Oct 2019 Sonning 2 Thame 1

October 13 2019

13 Oct 2019 Sonning 2 Oxford University 3
Fixture Rescheduled from Sep 28 2019

October 19 2019

19 Oct 2019 Eastcote 2 Maidenhead 2
PB 13:30 @ Eastcote HC
19 Oct 2019 Henley 2 Bicester 1
19 Oct 2019 Newbury & Thatcham 2 Sonning 2
PB 11:00 @ Henwick Worthy Sports Ground
19 Oct 2019 Oxford University 3 Phoenix & Ranelagh 1
PB 15:00 @ Oxford University Sport
19 Oct 2019 Staines 2 Eastcote 3
19 Oct 2019 Thame 1 OMT 2
PB 13:00 @ Thame Leisure Centre

October 26 2019

26 Oct 2019 Bicester 1 Eastcote 2
PB 13:00 @ The Cooper School
26 Oct 2019 Eastcote 3 Oxford University 3
PB 15:00 @ Eastcote HC
26 Oct 2019 Maidenhead 2 Staines 2
26 Oct 2019 Newbury & Thatcham 2 Henley 2
PB 12:30 @ Henwick Worthy Sports Ground
26 Oct 2019 Phoenix & Ranelagh 1 Thame 1
PB 11:30 @ SportsPark, University of Reading
26 Oct 2019 Sonning 2 OMT 2

November 02 2019

02 Nov 2019 Eastcote 2 Newbury & Thatcham 2
PB 13:30 @ Eastcote HC
02 Nov 2019 Henley 2 Sonning 2
02 Nov 2019 OMT 2 Phoenix & Ranelagh 1
PB 11:30 @ Merchant Taylors School
02 Nov 2019 Oxford University 3 Maidenhead 2
PB 16:10 @ Oxford University Sport
02 Nov 2019 Staines 2 Bicester 1
02 Nov 2019 Thame 1 Eastcote 3
PB 13:00 @ Thame Leisure Centre

November 09 2019

09 Nov 2019 Bicester 1 Oxford University 3
PB 13:00 @ The Cooper School
09 Nov 2019 Eastcote 3 OMT 2
PB 15:00 @ Eastcote HC
09 Nov 2019 Henley 2 Eastcote 2
09 Nov 2019 Maidenhead 2 Thame 1
09 Nov 2019 Newbury & Thatcham 2 Staines 2
PB 11:00 @ Henwick Worthy Sports Ground
09 Nov 2019 Sonning 2 Phoenix & Ranelagh 1

November 16 2019

16 Nov 2019 Eastcote 2 Sonning 2
PB 13:30 @ Eastcote HC
16 Nov 2019 OMT 2 Maidenhead 2
PB 15:00 @ Merchant Taylors School
16 Nov 2019 Oxford University 3 Newbury & Thatcham 2
PB 12:30 @ Oxford University Sport
16 Nov 2019 Phoenix & Ranelagh 1 Eastcote 3
PB 11:30 @ SportsPark, University of Reading
16 Nov 2019 Staines 2 Henley 2
16 Nov 2019 Thame 1 Bicester 1
PB 11:30 @ Thame Leisure Centre

November 23 2019

23 Nov 2019 Bicester 1 OMT 2
PB 13:00 @ The Cooper School
23 Nov 2019 Eastcote 2 Staines 2
PB 13:30 @ Eastcote HC
23 Nov 2019 Henley 2 Oxford University 3
23 Nov 2019 Maidenhead 2 Phoenix & Ranelagh 1
23 Nov 2019 Newbury & Thatcham 2 Thame 1
PB 15:30 @ Henwick Worthy Sports Ground
23 Nov 2019 Sonning 2 Eastcote 3

November 30 2019

30 Nov 2019 Eastcote 3 Maidenhead 2
PB 10:30 @ Brunel University Sports Park
30 Nov 2019 OMT 2 Newbury & Thatcham 2
PB 12:00 @ Merchant Taylors School
30 Nov 2019 Oxford University 3 Eastcote 2
PB 16:10 @ Oxford University Sport
30 Nov 2019 Phoenix & Ranelagh 1 Bicester 1
PB 13:00 @ SportsPark, University of Reading
30 Nov 2019 Staines 2 Sonning 2
30 Nov 2019 Thame 1 Henley 2
PB 13:00 @ Thame Leisure Centre

December 07 2019

07 Dec 2019 Bicester 1 Eastcote 3
PB 13:00 @ The Cooper School
07 Dec 2019 Eastcote 2 Thame 1
PB 13:30 @ Eastcote HC
07 Dec 2019 Henley 2 OMT 2
07 Dec 2019 Newbury & Thatcham 2 Phoenix & Ranelagh 1
PB 15:30 @ Henwick Worthy Sports Ground
07 Dec 2019 Sonning 2 Maidenhead 2
07 Dec 2019 Staines 2 Oxford University 3

January 11 2020

11 Jan 2020 Bicester 1 Maidenhead 2
PB 13:00 @ The Cooper School
11 Jan 2020 Eastcote 2 OMT 2
PB 13:30 @ Eastcote HC
11 Jan 2020 Henley 2 Phoenix & Ranelagh 1
11 Jan 2020 Newbury & Thatcham 2 Eastcote 3
PB 12:30 @ Henwick Worthy Sports Ground
11 Jan 2020 Oxford University 3 Sonning 2
PB 12:30 @ Oxford University Sport
11 Jan 2020 Staines 2 Thame 1

January 18 2020

18 Jan 2020 Eastcote 3 Henley 2
PB 12:00 @ Eastcote HC
18 Jan 2020 Maidenhead 2 Newbury & Thatcham 2
18 Jan 2020 OMT 2 Staines 2
18 Jan 2020 Phoenix & Ranelagh 1 Eastcote 2
PB 11:30 @ SportsPark, University of Reading
18 Jan 2020 Sonning 2 Bicester 1
18 Jan 2020 Thame 1 Oxford University 3
PB 11:30 @ Thame Leisure Centre

January 25 2020

25 Jan 2020 Eastcote 2 Eastcote 3
PB 13:30 @ Eastcote HC
25 Jan 2020 Henley 2 Maidenhead 2
25 Jan 2020 Newbury & Thatcham 2 Bicester 1
25 Jan 2020 Oxford University 3 OMT 2
PB 12:30 @ Oxford University Sport
25 Jan 2020 Staines 2 Phoenix & Ranelagh 1
25 Jan 2020 Thame 1 Sonning 2
PB 13:00 @ Thame Leisure Centre

February 01 2020

01 Feb 2020 Bicester 1 Henley 2
PB 13:00 @ The Cooper School
01 Feb 2020 Eastcote 3 Staines 2
PB 15:00 @ Eastcote HC
01 Feb 2020 Maidenhead 2 Eastcote 2
01 Feb 2020 OMT 2 Thame 1
01 Feb 2020 Phoenix & Ranelagh 1 Oxford University 3
PB 11:30 @ SportsPark, University of Reading
01 Feb 2020 Sonning 2 Newbury & Thatcham 2

February 08 2020

08 Feb 2020 Eastcote 2 Bicester 1
PB 13:30 @ Eastcote HC
08 Feb 2020 Henley 2 Newbury & Thatcham 2
08 Feb 2020 OMT 2 Sonning 2
08 Feb 2020 Oxford University 3 Eastcote 3
PB 14:30 @ Oxford University Sport
08 Feb 2020 Staines 2 Maidenhead 2
08 Feb 2020 Thame 1 Phoenix & Ranelagh 1
PB 13:00 @ Thame Leisure Centre

February 15 2020

15 Feb 2020 Bicester 1 Staines 2
PB 13:00 @ The Cooper School
15 Feb 2020 Eastcote 3 Thame 1
PB 10:30 @ Eastcote HC
15 Feb 2020 Maidenhead 2 Oxford University 3
15 Feb 2020 Newbury & Thatcham 2 Eastcote 2
PB 15:30 @ Henwick Worthy Sports Ground
15 Feb 2020 Phoenix & Ranelagh 1 OMT 2
PB 11:30 @ SportsPark, University of Reading
15 Feb 2020 Sonning 2 Henley 2

February 22 2020

22 Feb 2020 Eastcote 2 Henley 2
PB 13:30 @ Eastcote HC
22 Feb 2020 OMT 2 Eastcote 3
22 Feb 2020 Oxford University 3 Bicester 1
PB 12:30 @ Oxford University Sport
22 Feb 2020 Phoenix & Ranelagh 1 Sonning 2
PB 11:30 @ SportsPark, University of Reading
22 Feb 2020 Staines 2 Newbury & Thatcham 2
22 Feb 2020 Thame 1 Maidenhead 2
PB 13:00 @ Thame Leisure Centre

February 29 2020

29 Feb 2020 Bicester 1 Thame 1
PB 13:00 @ The Cooper School
29 Feb 2020 Eastcote 3 Phoenix & Ranelagh 1
PB 12:00 @ Eastcote HC
29 Feb 2020 Henley 2 Staines 2
29 Feb 2020 Maidenhead 2 OMT 2
29 Feb 2020 Newbury & Thatcham 2 Oxford University 3
PB 11:00 @ Henwick Worthy Sports Ground
29 Feb 2020 Sonning 2 Eastcote 2

March 07 2020

07 Mar 2020 Eastcote 3 Sonning 2
PB 16:30 @ Eastcote HC
07 Mar 2020 OMT 2 Bicester 1
07 Mar 2020 Oxford University 3 Henley 2
PB 16:10 @ Oxford University Sport
07 Mar 2020 Phoenix & Ranelagh 1 Maidenhead 2
PB 11:30 @ SportsPark, University of Reading
07 Mar 2020 Staines 2 Eastcote 2
07 Mar 2020 Thame 1 Newbury & Thatcham 2
PB 13:00 @ Thame Leisure Centre

March 14 2020

14 Mar 2020 Bicester 1 Phoenix & Ranelagh 1
PB 13:00 @ The Cooper School
14 Mar 2020 Eastcote 2 Oxford University 3
PB 13:30 @ Eastcote HC
14 Mar 2020 Henley 2 Thame 1
14 Mar 2020 Maidenhead 2 Eastcote 3
14 Mar 2020 Newbury & Thatcham 2 OMT 2
PB 14:00 @ Henwick Worthy Sports Ground
14 Mar 2020 Sonning 2 Staines 2

March 21 2020

21 Mar 2020 Eastcote 3 Bicester 1
PB 15:00 @ Eastcote HC
21 Mar 2020 Maidenhead 2 Sonning 2
21 Mar 2020 OMT 2 Henley 2
21 Mar 2020 Oxford University 3 Staines 2
PB 14:30 @ Oxford University Sport
21 Mar 2020 Phoenix & Ranelagh 1 Newbury & Thatcham 2
PB 11:30 @ SportsPark, University of Reading
21 Mar 2020 Thame 1 Eastcote 2
PB 14:30 @ Thame Leisure Centre

Spare Dates

Spare League Date: 14 December 2019, 04 January & 28 March 2020

Printing Tip

For two columns and to avoid truncated team names use Landscape layout for printing fixtures.

Alternatively use the printer friendly grid (particularly for Internet Explorer browsers) - click on the team symbol for a Club Fixture Grid.

Teams

Fixture Card Club Website BSTR1 Bicester 1
Fixture Card Club Website ECTE2 Eastcote 2
Fixture Card Club Website ECTE3 Eastcote 3
Fixture Card Club Website HNLY2 Henley 2
Fixture Card Club Website MDHD2 Maidenhead 2
Fixture Card Club Website NEWT2 Newbury & Thatcham 2
Fixture Card Club Website OMTA2 OMT 2
Fixture Card Club Website OXUN3 Oxford University 3
Fixture Card Club Website PHXR1 Phoenix & Ranelagh 1
Fixture Card Club Website SONN2 Sonning 2
Fixture Card Club Website STNS2 Staines 2
Fixture Card Club Website THME1 Thame 1

Automated Results Service is enabled for this Division - please ensure you have registered your mobile number with your secretary to use the service. Your Team Code is shown above and full instructions are at Information - Automated Results.

Leagues 2019-2020

Premier

Regional

Hampshire

Surrey

Kent

Sussex

MBBO

Hampshire Open

Surrey Open

Kent Open

Sussex Open

MBBO Open