Middx, Berks, Bucks & Oxon - Division 1 2019-2020

Secretary: Martin Skinner
01604 847635
Email: martin.skinner@filetek.co.uk
Revised: 07 Dec 2019 18:05

Fixtures

September 28 2019

28 Sep 2019 Eastcote 3 0 Newbury & Thatcham 2 5
Nick Barrett (2), Martin Hitchcock (3)
28 Sep 2019 Maidenhead 2 1 Bicester 1 4
Marcus Foley Alex Birtles, Ben Griggs, Callum White (2)
28 Sep 2019 OMT 2 1 Eastcote 2 4
Matt Jervis Emiliano Castillo, Mark Defanis (2), Scott Reed
28 Sep 2019 Phoenix & Ranelagh 1 1 Henley 2 2
Martin Newell Dan Herbert, Kevin Jones
28 Sep 2019 Sonning 2 R Oxford University 3 R
Fixture Rescheduled to Oct 13 2019
28 Sep 2019 Thame 1 0 Staines 2 1
Jack Hayes

October 05 2019

05 Oct 2019 Bicester 1 8 Sonning 2 3
Augustus Ardley-Forder, Dave Delamore-Sutcliffe, Jonny Reid (2), Finn Sharp, Callum White (3) Steve Crowther (2), Stephen Ridley
05 Oct 2019 Eastcote 2 3 Phoenix & Ranelagh 1 1
Mark Defanis, Daniel O'Sullivan, Scott Reed Phil Browne
05 Oct 2019 Henley 2 3 Eastcote 3 1
Jeremy Hughes-Burne, Richard Woolfrey (2) Conor Taylor-Brown
05 Oct 2019 Newbury & Thatcham 2 5 Maidenhead 2 0
Nick Barrett, Matt Burnett, Alistair Howell, Max Juniper (2)
05 Oct 2019 Oxford University 3 1 Thame 1 4
Jacob Goss Isaac Laws (4)
05 Oct 2019 Staines 2 2 OMT 2 2
Aqueel (2) Karl Pereira, Khush Shah

October 12 2019

12 Oct 2019 Bicester 1 4 Newbury & Thatcham 2 0
Ben Griggs, Callum White (3)
12 Oct 2019 Eastcote 3 2 Eastcote 2 6
Leo Barber, Simon Samuel Luke Defanis (2), Jas Nijhar (2), Scott Reed, Luke Tucker
12 Oct 2019 Maidenhead 2 1 Henley 2 6
Marcus Foley Tim Cima (2), Kevin Jones (2), Jody Measures (2)
12 Oct 2019 OMT 2 5 Oxford University 3 2
Sachin Amin (2), Sam Bickerstaff, Benji Hassell (2) Jacob Goss, Oliver Nunn
12 Oct 2019 Phoenix & Ranelagh 1 3 Staines 2 2
Martin Newell, Graeme Rawson, Jack Rooney Jack Hayes, Toby Jackson
12 Oct 2019 Sonning 2 2 Thame 1 0
Christopher Hinton, Stephen Ridley

October 13 2019

13 Oct 2019 Sonning 2 2 Oxford University 3 1
Steve Crowther, Doug Whittaker Oliver Nunn

October 19 2019

19 Oct 2019 Eastcote 2 3 Maidenhead 2 0
Scott Reed (3)
19 Oct 2019 Henley 2 1 Bicester 1 0
Timothy Herbert
19 Oct 2019 Newbury & Thatcham 2 0 Sonning 2 3
Steve Crowther (2), Joe Pook
19 Oct 2019 Oxford University 3 1 Phoenix & Ranelagh 1 1
Oliver Nunn Jack Rooney
19 Oct 2019 Staines 2 5 Eastcote 3 1
Stuart Hall (3), Jack Hayes, Robbie Watson Nihal Shah
19 Oct 2019 Thame 1 3 OMT 2 1
Dave Garghan, Sam Redfern, Alex Yeung Khush Shah

October 26 2019

26 Oct 2019 Bicester 1 6 Eastcote 2 6
Finn Sharp, Callum White (5) Luke Defanis, Jas Nijhar, Daniel O'Sullivan, Scott Reed (2), Paul Wright
26 Oct 2019 Eastcote 3 0 Oxford University 3 4
Jacob Goss (4)
26 Oct 2019 Maidenhead 2 2 Staines 2 5
James Duke (2) Adam Gardner (2), Toby Jackson, Tom Simpson, Tom Spencer
26 Oct 2019 Newbury & Thatcham 2 5 Henley 2 2
Matt Burnett, Max Juniper (2), Alex Mclaughlin, Kevin Randall Richard Woolfrey (2)
26 Oct 2019 Phoenix & Ranelagh 1 2 Thame 1 2
Phil Browne, Jack Rooney Jonny Archer, Isaac Laws
26 Oct 2019 Sonning 2 4 OMT 2 4
Joe Pook, Matt Poulton (2), Ian Ta Chris Grimsdick, Matt Jervis (2), James Ralphs

November 02 2019

02 Nov 2019 Eastcote 2 6 Newbury & Thatcham 2 2
Luke Defanis (2), Phill J Montgomery, Scott Reed (3) Doug Clayton, Martin Hitchcock
02 Nov 2019 Henley 2 3 Sonning 2 3
Tim Cima, Alex Weller, Richard Woolfrey Matt Poulton, Harvey Richardson (2)
02 Nov 2019 OMT 2 2 Phoenix & Ranelagh 1 3
Matt Jervis (2) Phil Browne, Martin Newell (2)
02 Nov 2019 Oxford University 3 6 Maidenhead 2 5
Alex Cliffe, Oliver Farquharson, Jacob Farrelly, Oliver Hardman, Oliver Nunn, Luke Smith James Duke (5)
02 Nov 2019 Staines 2 3 Bicester 1 5
Aqueel (2), Robbie Watson Alex Birtles (2), Stuart Locke, Callum White (2)
02 Nov 2019 Thame 1 9 Eastcote 3 1
Aiden Benger, Harry James (2), Ben Lamb, Isaac Laws, Sam Ornbo (3), Cam Skea

November 09 2019

09 Nov 2019 Bicester 1 3 Oxford University 3 2
Augustus Ardley-Forder, Callum White (2) Oliver Nunn (2)
09 Nov 2019 Eastcote 3 1 OMT 2 8
Andy Innes Benji Hassell (3), Matt Jervis (2), Oliver Wilkin (3)
09 Nov 2019 Henley 2 4 Eastcote 2 1
Daniel Jones, Jody Measures, Tom Walter (2) James Thomas
09 Nov 2019 Maidenhead 2 1 Thame 1 7
Edward Rea Jonny Archer, Ben Caiger, Isaac Laws, Sam Redfern, Will Sawrey-Cookson, Cam Skea, Alex Yeung
09 Nov 2019 Newbury & Thatcham 2 5 Staines 2 3
Nick Barrett, Matt Burnett, Max Juniper, Kevin Randall, Mike Salmon Aqueel (2), Stuart Hall
09 Nov 2019 Sonning 2 4 Phoenix & Ranelagh 1 6
Steve Crowther (3), Colm Hanlon Phil Browne (3), Jonathan Coy, Callum Willis (2)

November 16 2019

16 Nov 2019 Eastcote 2 2 Sonning 2 3
Phill J Montgomery, Jas Nijhar Colm Hanlon, Harvey Richardson, Elliott Wise
16 Nov 2019 OMT 2 3 Maidenhead 2 0
Oliver Lazarevic (2), Andrew Pollock
16 Nov 2019 Oxford University 3 3 Newbury & Thatcham 2 3
Oliver Farquharson, Oliver Nunn, Paul Roddam Martin Hitchcock (2), Kevin Randall
16 Nov 2019 Phoenix & Ranelagh 1 5 Eastcote 3 0
Tom Gosling, Martin Newell, Callum Willis (3)
16 Nov 2019 Staines 2 3 Henley 2 1
Adam Gardner, Jack Hayes, Robbie Watson Matthew Herbert
16 Nov 2019 Thame 1 2 Bicester 1 1
Isaac Laws, Sam Ornbo Callum White

November 23 2019

23 Nov 2019 Bicester 1 6 OMT 2 3
Augustus Ardley-Forder, Alex Birtles, Stuart Locke, Jonny Reid (2), Callum White Benji Hassell, Andrew Pollock, Khush Shah
23 Nov 2019 Eastcote 2 3 Staines 2 2
Mark Defanis, Jas Nijhar (2) Aqueel (2)
23 Nov 2019 Henley 2 7 Oxford University 3 2
Dan Herbert, Matthew Herbert, Kevin Jones, Jody Measures (2), Richard Woolfrey (2) Callum Hudson, Jeremy Steed
23 Nov 2019 Maidenhead 2 0 Phoenix & Ranelagh 1 10
Jonti Merry (2), Atif Nasim, Martin Newell (7)
23 Nov 2019 Newbury & Thatcham 2 0 Thame 1 3
Aiden Benger, Ben Lamb, Isaac Laws
23 Nov 2019 Sonning 2 7 Eastcote 3 0
Ben Allday, Colm Hanlon, David Painter, Harvey Richardson, Stephen Ridley, Matt Sloper, Elliott Wise

November 30 2019

30 Nov 2019 Eastcote 3 1 Maidenhead 2 6
Alex Baldwin James Duke (4), Sam Kirkaldie, Chris Miall
30 Nov 2019 OMT 2 1 Newbury & Thatcham 2 2
Andy Ingate Martin Hitchcock, Max Juniper
30 Nov 2019 Oxford University 3 P Eastcote 2 P
30 Nov 2019 Phoenix & Ranelagh 1 1 Bicester 1 4
Tom Gosling Jonny Reid, Callum White (3)
30 Nov 2019 Staines 2 3 Sonning 2 2
Aqueel (2), Aidan Dennison Steve Crowther, Elliott Wise
30 Nov 2019 Thame 1 1 Henley 2 4
Sam Ornbo Paul Chedzey (2), Kevin Jones (2)

December 01 2019

01 Dec 2019 Staines 2 3 Oxford University 3 0
Aidan Dennison (2), Robbie Watson

December 07 2019

07 Dec 2019 Bicester 1 4 Eastcote 3 0
Stuart Locke, Callum White (3)
07 Dec 2019 Eastcote 2 5 Thame 1 2
Luke Defanis (2), Mark Defanis, Jas Nijhar (2) Ben Lamb, Oscar Redding
07 Dec 2019 Henley 2 2 OMT 2 2
Nicolas Jean-Jean, Richard Woolfrey Khush Shah (2)
07 Dec 2019 Newbury & Thatcham 2 1 Phoenix & Ranelagh 1 3
Max Juniper Phil Browne, Martin Newell, Bradley Wallace
07 Dec 2019 Sonning 2 4 Maidenhead 2 2
Colm Hanlon, Matt Poulton, Callum Richardson, Doug Whittaker Sam Kirkaldie, Nicolas Lloyd
07 Dec 2019 Staines 2 R Oxford University 3 R
Fixture Rescheduled to Dec 01 2019

January 11 2020

11 Jan 2020 Bicester 1 Maidenhead 2
PB 13:00 @ The Cooper School
11 Jan 2020 Eastcote 2 OMT 2
PB 13:30 @ Eastcote HC
11 Jan 2020 Henley 2 Phoenix & Ranelagh 1
PB 13:30 @ Jubilee Park Henley ATP
11 Jan 2020 Newbury & Thatcham 2 Eastcote 3
PB 12:30 @ Henwick Worthy Sports Ground
11 Jan 2020 Oxford University 3 Sonning 2
PB 12:30 @ Oxford University Sport
11 Jan 2020 Staines 2 Thame 1

January 18 2020

18 Jan 2020 Eastcote 3 Henley 2
PB 12:00 @ Eastcote HC
18 Jan 2020 Maidenhead 2 Newbury & Thatcham 2
PB 11:30 @ Altwood School
18 Jan 2020 OMT 2 Staines 2
18 Jan 2020 Phoenix & Ranelagh 1 Eastcote 2
PB 11:30 @ SportsPark, University of Reading
18 Jan 2020 Sonning 2 Bicester 1
PB 13:30 @ Berkshire County Sports Club
18 Jan 2020 Thame 1 Oxford University 3
PB 11:30 @ Thame Leisure Centre

January 25 2020

25 Jan 2020 Eastcote 2 Eastcote 3
PB 13:30 @ Eastcote HC
25 Jan 2020 Henley 2 Maidenhead 2
PB 13:30 @ Jubilee Park Henley ATP
25 Jan 2020 Newbury & Thatcham 2 Bicester 1
25 Jan 2020 Oxford University 3 OMT 2
PB 12:30 @ Oxford University Sport
25 Jan 2020 Staines 2 Phoenix & Ranelagh 1
25 Jan 2020 Thame 1 Sonning 2
PB 13:00 @ Thame Leisure Centre

February 01 2020

01 Feb 2020 Bicester 1 Henley 2
PB 13:00 @ The Cooper School
01 Feb 2020 Eastcote 3 Staines 2
PB 15:00 @ Eastcote HC
01 Feb 2020 Maidenhead 2 Eastcote 2
PB 11:30 @ Altwood School
01 Feb 2020 OMT 2 Thame 1
01 Feb 2020 Phoenix & Ranelagh 1 Oxford University 3
PB 11:30 @ SportsPark, University of Reading
01 Feb 2020 Sonning 2 Newbury & Thatcham 2
PB 10:30 @ Berkshire County Sports Club

February 08 2020

08 Feb 2020 Eastcote 2 Bicester 1
PB 13:30 @ Eastcote HC
08 Feb 2020 Henley 2 Newbury & Thatcham 2
PB 13:30 @ Jubilee Park Henley ATP
08 Feb 2020 OMT 2 Sonning 2
08 Feb 2020 Oxford University 3 Eastcote 3
PB 14:30 @ Oxford University Sport
08 Feb 2020 Staines 2 Maidenhead 2
08 Feb 2020 Thame 1 Phoenix & Ranelagh 1
PB 13:00 @ Thame Leisure Centre

February 15 2020

15 Feb 2020 Bicester 1 Staines 2
PB 13:00 @ The Cooper School
15 Feb 2020 Eastcote 3 Thame 1
PB 10:30 @ Eastcote HC
15 Feb 2020 Maidenhead 2 Oxford University 3
PB 14:45 @ Altwood School
15 Feb 2020 Newbury & Thatcham 2 Eastcote 2
PB 15:30 @ Henwick Worthy Sports Ground
15 Feb 2020 Phoenix & Ranelagh 1 OMT 2
PB 11:30 @ SportsPark, University of Reading
15 Feb 2020 Sonning 2 Henley 2
PB 16:00 @ Reading Cricket and Hockey Club

February 22 2020

22 Feb 2020 Eastcote 2 Henley 2
PB 13:30 @ Eastcote HC
22 Feb 2020 OMT 2 Eastcote 3
22 Feb 2020 Oxford University 3 Bicester 1
PB 12:30 @ Oxford University Sport
22 Feb 2020 Phoenix & Ranelagh 1 Sonning 2
PB 11:30 @ SportsPark, University of Reading
22 Feb 2020 Staines 2 Newbury & Thatcham 2
22 Feb 2020 Thame 1 Maidenhead 2
PB 13:00 @ Thame Leisure Centre

February 29 2020

29 Feb 2020 Bicester 1 Thame 1
PB 13:00 @ The Cooper School
29 Feb 2020 Eastcote 3 Phoenix & Ranelagh 1
PB 12:00 @ Eastcote HC
29 Feb 2020 Henley 2 Staines 2
PB 13:30 @ Jubilee Park Henley ATP
29 Feb 2020 Maidenhead 2 OMT 2
PB 14:45 @ Altwood School
29 Feb 2020 Newbury & Thatcham 2 Oxford University 3
PB 11:00 @ Henwick Worthy Sports Ground
29 Feb 2020 Sonning 2 Eastcote 2
PB 13:30 @ Berkshire County Sports Club

March 07 2020

07 Mar 2020 Eastcote 3 Sonning 2
PB 16:30 @ Eastcote HC
07 Mar 2020 OMT 2 Bicester 1
07 Mar 2020 Oxford University 3 Henley 2
PB 16:10 @ Oxford University Sport
07 Mar 2020 Phoenix & Ranelagh 1 Maidenhead 2
PB 11:30 @ SportsPark, University of Reading
07 Mar 2020 Staines 2 Eastcote 2
07 Mar 2020 Thame 1 Newbury & Thatcham 2
PB 13:00 @ Thame Leisure Centre

March 14 2020

14 Mar 2020 Bicester 1 Phoenix & Ranelagh 1
PB 13:00 @ The Cooper School
14 Mar 2020 Eastcote 2 Oxford University 3
PB 13:30 @ Eastcote HC
14 Mar 2020 Henley 2 Thame 1
PB 13:30 @ Jubilee Park Henley ATP
14 Mar 2020 Maidenhead 2 Eastcote 3
PB 14:45 @ Altwood School
14 Mar 2020 Newbury & Thatcham 2 OMT 2
PB 14:00 @ Henwick Worthy Sports Ground
14 Mar 2020 Sonning 2 Staines 2
PB 12:00 @ Berkshire County Sports Club

March 21 2020

21 Mar 2020 Eastcote 3 Bicester 1
PB 15:00 @ Eastcote HC
21 Mar 2020 Maidenhead 2 Sonning 2
PB 13:15 @ Altwood School
21 Mar 2020 OMT 2 Henley 2
21 Mar 2020 Oxford University 3 Staines 2
PB 14:30 @ Oxford University Sport
21 Mar 2020 Phoenix & Ranelagh 1 Newbury & Thatcham 2
PB 11:30 @ SportsPark, University of Reading
21 Mar 2020 Thame 1 Eastcote 2
PB 14:30 @ Thame Leisure Centre

Spare Dates

Spare League Date: 14 December 2019, 04 January & 28 March 2020

Printing Tip

For two columns and to avoid truncated team names use Landscape layout for printing fixtures.

Alternatively use the printer friendly grid (particularly for Internet Explorer browsers) - click on the team symbol for a Club Fixture Grid.

Teams

Fixture Card Club Website BSTR1 Bicester 1
Fixture Card Club Website ECTE2 Eastcote 2
Fixture Card Club Website ECTE3 Eastcote 3
Fixture Card Club Website HNLY2 Henley 2
Fixture Card Club Website MDHD2 Maidenhead 2
Fixture Card Club Website NEWT2 Newbury & Thatcham 2
Fixture Card Club Website OMTA2 OMT 2
Fixture Card Club Website OXUN3 Oxford University 3
Fixture Card Club Website PHXR1 Phoenix & Ranelagh 1
Fixture Card Club Website SONN2 Sonning 2
Fixture Card Club Website STNS2 Staines 2
Fixture Card Club Website THME1 Thame 1

Automated Results Service is enabled for this Division - please ensure you have registered your mobile number with your secretary to use the service. Your Team Code is shown above and full instructions are at Information - Automated Results.

Leagues 2019-2020

Premier

Regional

Hampshire

Surrey

Kent

Sussex

MBBO

Hampshire Open

Surrey Open

Kent Open

Sussex Open

MBBO Open