Middx, Berks, Bucks & Oxon - Division 2 2017-2018

www.south-league.com
Secretary: Martin Skinner
01604 847635
Email: martin.skinner@filetek.co.uk
Revised: 13 Jan 2018 18:52

Printing Tip

Click on the team symbol for a Club Fixture Grid.

Teams

Fixture Card Club Website ABNG1 Abingdon 1
Fixture Card Club Website ECTE3 Eastcote 3
Fixture Card Club Website MDHD2 Maidenhead 2
Fixture Card Club Website MRLW3 Marlow 3
Fixture Card Club Website MKYS3 Milton Keynes 3
Fixture Card Club Website OXHW4 Oxford Hawks 4
Fixture Card Club Website SBRK2 South Berkshire 2
Fixture Card Club Website THME1 Thame 1
Fixture Card Club Website WHAM3 West Hampstead 3
Fixture Card Club Website WDSR1 Windsor 1
Fixture Card Club Website WTNW1 Wootton Wanderers 1
Fixture Card Club Website WYCB3 Wycombe 3

Fixtures

30 September 2017

Eastcote 3 1 West Hampstead 3 4
Keith Anthony Jamie Page (3), Louis Tambe
Maidenhead 2 2 Thame 1 1
James Duke, Ed Rea Jack Brown
Marlow 3 2 Abingdon 1 3
Joe Gleeson, Moses Thompson Connor Blakey, Alex Tibbitt, Will Trigg
Milton Keynes 3 0 Wycombe 3 3
Andy Burroughs, Ben Cutler, Raza Sheikh
Oxford Hawks 4 2 Windsor 1 1
Alex Bull, Rodney Lorrimar Alex Wright
South Berkshire 2 0 Wootton Wanderers 1 2
PJ Smith, Lee Tozer

07 October 2017

Abingdon 1 5 Milton Keynes 3 2
Hugo Audley-Miller, Connor Blakey, Luke Casey, Adam Passfield, Will Trigg Patrick Gother, David McMillan
Thame 1 2 Marlow 3 1
Ben Caiger, Sam Ornbo Robin Walls
West Hampstead 3 4 Oxford Hawks 4 2
Matt Ainsworth, Henry Jones, Jamie Page, Piers Walters Harrison Fuller, Luke Piper
Windsor 1 1 Maidenhead 2 2
Marcus Barrow James Duke, Oliver Lovegrove
Wootton Wanderers 1 5 Eastcote 3 2
James Knibb (2), PJ Smith, Lee Tozer (2) Toby Carr-Brown, Andrew Furlong
Wycombe 3 1 South Berkshire 2 1
Raza Sheikh Sean Hardingham

14 October 2017

Abingdon 1 2 Thame 1 2
Hugo Audley-Miller, Will Trigg Ben Caiger, Tom Creswell
Eastcote 3 1 Wycombe 3 1
Daniel Meyrick David Marsden-Jones
Maidenhead 2 2 West Hampstead 3 1
Marlow 3 1 Windsor 1 1
Kevin Chappell David Searle
Milton Keynes 3 3 South Berkshire 2 1
Matt Darvell (3) Tony Heaver
Oxford Hawks 4 3 Wootton Wanderers 1 1
Rodney Lorrimar, Tim Martin, Martin Pickup James Knibb

21 October 2017

South Berkshire 2 3 Eastcote 3 0
Jack Baveystock, Nathan Desmond, Tony Heaver
Thame 1 5 Milton Keynes 3 2
Ben Caiger, Dave Garghan, Ben Lamb, Isaac Laws, Sam Redfern Matt Darvell, Nick Lygo-Baker
West Hampstead 3 3 Marlow 3 3
Jamie Page (2), Matt Williams-Ellis Che Armstrong, Dan Field, Trevor Jackson
Windsor 1 3 Abingdon 1 2
Marcus Barrow, Paul Hayes, Sean Wright Luke Casey, Will Trigg
Wootton Wanderers 1 3 Maidenhead 2 4
James Knibb (2), Jasper Miller James Duke (2), Harley Jones, Oliver Lovegrove
Wycombe 3 1 Oxford Hawks 4 4
Martin Sloan Maxime Couvreur, Neil Gallacher, Luke Piper, Robbie Scragg

28 October 2017

Abingdon 1 2 West Hampstead 3 2
Hugo Audley-Miller, Will Trigg Charles Salmon, Matt Williams-Ellis
Maidenhead 2 2 Wycombe 3 2
Nick Lloyd, Chris Sanders Will Aldridge, Raza Sheikh
Marlow 3 4 Wootton Wanderers 1 6
Che Armstrong, Dan Field, Gareth Murfitt, Robin Walls James Knibb, Phil Knight (3), Lee Tozer, Archie Warren
Milton Keynes 3 1 Eastcote 3 5
Patrick Gother Mark Defanis (3), Kobi Telfer, Paul Wright
Oxford Hawks 4 2 South Berkshire 2 4
Jack Burke, Maxime Couvreur Ed Crowe, Nathan Desmond, Alex Fox-Harvey, Logan Russell
Thame 1 8 Windsor 1 3
Ben Caiger (2), Dave Garghan, Isaac Laws, Sam Ornbo (3), Sam Redfern Matt Dewhurst, Paul Hayes (2)

04 November 2017

Eastcote 3 2 Oxford Hawks 4 3
Toby Carr-Brown, Mark Defanis Jack Burke, Neil Gallacher, Chris Maidlow
South Berkshire 2 1 Maidenhead 2 4
Jack Baveystock Marcus Foley (2), Josh Harris, Jake Maury
West Hampstead 3 2 Thame 1 3
Lucas Birrell-Gray, Jamie Page Ben Caiger, Dave Garghan, Isaac Laws
Windsor 1 2 Milton Keynes 3 1
Marcus Barrow, Paul Hayes Paul Hutchinson
Wootton Wanderers 1 3 Abingdon 1 2
James Knibb (2), PJ Smith Luke Casey (2)
Wycombe 3 0 Marlow 3 5
Stuart Coulton (2), Dominik Stoddart (2), Julian Whitaker

11 November 2017

Abingdon 1 4 Wycombe 3 1
Hugo Audley-Miller (2), Will Trigg (2) Raza Sheikh
Maidenhead 2 2 Eastcote 3 3
James Duke, Aran Wellman Keith Anthony, Mark Defanis, Phillip Riddleston
Marlow 3 2 South Berkshire 2 1
Dan Field, Robin Walls Logan Russell
Milton Keynes 3 4 Oxford Hawks 4 3
Stuart Bull, Matt Darvell, Will Luther, Craig Westley Jack Burke (2), Maxime Couvreur
Thame 1 6 Wootton Wanderers 1 1
Isaac Laws (2), Sam Ornbo (2), Sam Redfern (2) PJ Smith
Windsor 1 3 West Hampstead 3 3
Marcus Barrow, Paul Hayes, Sean Wright Jamie Page (3)

18 November 2017

Eastcote 3 3 Marlow 3 2
Fergus Anderson, Mark Defanis, Phillip Riddleston Che Armstrong, Harvey Loretto
Oxford Hawks 4 1 Maidenhead 2 3
Jamie Douglas James Duke (2), Oliver Lovegrove
South Berkshire 2 1 Abingdon 1 6
Joe Hayes Zaid Al-Nakeeb (2), Connor Blakey, Adam Passfield, Will Trigg (2)
West Hampstead 3 3 Milton Keynes 3 2
Matt Ainsworth, Jamie Page (2) Patrick Gother, David McMillan
Wootton Wanderers 1 3 Windsor 1 5
James Knibb, Lee Tozer, Archie Warren Marcus Barrow, Matt Dewhurst (2), Dan Jones, Sean Wright
Wycombe 3 4 Thame 1 3
Andy Burroughs, Raza Sheikh (3) Gareth Birkett (2), Dave Garghan

25 November 2017

Abingdon 1 2 Eastcote 3 1
Luke Casey, Victor Dubois Christopher Page
Marlow 3 P Oxford Hawks 4 P
Fixture Rescheduled to Dec 16 2017
Milton Keynes 3 1 Maidenhead 2 10
Will Luther James Duke (2), Peter Edwards (2), Nick Lloyd (2), Sam Rennie (4)
Thame 1 2 South Berkshire 2 5
Sam Ornbo, Sam Redfern Craig Atkins, Rob Badley, Jack Baveystock, Ben Cary, Ben Dudley
West Hampstead 3 6 Wootton Wanderers 1 2
Lucas Dambitis (2), Jamie Page, Edmund Papworth, Louis Tambe (2) James Knibb (2)
Windsor 1 5 Wycombe 3 3
Marcus Barrow (2), Kev Jones, Danny Knowles, Sean Wright Ben Cutler, Alex Hinde, Raza Sheikh

02 December 2017

Eastcote 3 1 Thame 1 2
Mark Defanis Jack Brown, Sam Redfern
Maidenhead 2 4 Marlow 3 3
James Duke, Marcus Foley, Nick Lloyd, Sam Rennie Dave Crawford, Joe Gleeson, Robin Walls
Oxford Hawks 4 2 Abingdon 1 3
Luke Piper, James Rogers Hugo Audley-Miller (2), Adam Passfield
South Berkshire 2 3 Windsor 1 2
Sean Hardingham (2), Desmond Sanders Kev Jones, Mike Jones
Wootton Wanderers 1 6 Milton Keynes 3 2
Alex Blunt, Mark Chadwick, Ollie Dunn, PJ Smith (3) Matt Darvell (2)
Wycombe 3 1 West Hampstead 3 1
Raza Sheikh Jamie Page

09 December 2017

Abingdon 1 P Maidenhead 2 P
Fixture Rescheduled to Dec 16 2017
Milton Keynes 3 1 Marlow 3 3
Matt Darvell Dan Field, Charlie Peplow, Oli Wakeman
Thame 1 P Oxford Hawks 4 P
Fixture Rescheduled to Jan 06 2018
West Hampstead 3 P South Berkshire 2 P
Fixture Rescheduled to Jan 06 2018
Windsor 1 1 Eastcote 3 1
Sean Wright Mark Defanis
Wootton Wanderers 1 P Wycombe 3 P
Fixture Rescheduled to Jan 06 2018

16 December 2017

Abingdon 1 P Maidenhead 2 P
Fixture Rescheduled to Jan 06 2018
Marlow 3 0 Oxford Hawks 4 4
James Edmiston, Chris Maidlow (2), Luke Piper

06 January 2018

Abingdon 1 1 Maidenhead 2 1
Will Trigg Dom Wright
Thame 1 P Oxford Hawks 4 P
West Hampstead 3 2 South Berkshire 2 2
Jamie Page, Charles Salmon Joe Hayes, Desmond Sanders
Wootton Wanderers 1 4 Wycombe 3 6
Mark Chadwick, Ollie Dunn, Jasper Miller, Lee Tozer Andy Burroughs, Alex Hinde, Will Leaman, Raza Sheikh (3)

13 January 2018

Abingdon 1 3 Marlow 3 3
Hugo Audley-Miller, Connor Blakey, Adam Passfield Stuart Coulton (2), Gareth Murfitt
Thame 1 6 Maidenhead 2 3
Ben Caiger (2), Ben Clarke, Dave Garghan (2), Isaac Laws James Duke, Marcus Foley, Oliver Lovegrove
West Hampstead 3 3 Eastcote 3 0
Matt Ainsworth, Lucas Dambitis, Jamie Page
Windsor 1 3 Oxford Hawks 4 4
Matt Dewhurst (2), Billy Long Jacob Adams, Jack Burke, Chris Maidlow, Sam Volans
Wootton Wanderers 1 3 South Berkshire 2 2
Alex Blunt, PJ Smith, Lee Tozer Sean Hardingham, Paul Kaplanski
Wycombe 3 4 Milton Keynes 3 0
Andy Burroughs, Ollie Eades, Alex Hinde, Calum Inchbald

20 January 2018

Eastcote 3 Wootton Wanderers 1
PB 15:00 @ Brunel University Sports Park
Maidenhead 2 Windsor 1
PB 14:45 @ Altwood School
Marlow 3 Thame 1
PB 11:45 @ Marlow Sports Club
Milton Keynes 3 Abingdon 1
Oxford Hawks 4 West Hampstead 3
PB 15:00 @ Banbury Road North Sports Ground
South Berkshire 2 Wycombe 3

27 January 2018

South Berkshire 2 Milton Keynes 3
PB 12:00 @ Birch Hill Recreation Ground
Thame 1 Abingdon 1
PB 13:00 @ Thame Leisure Centre
West Hampstead 3 Maidenhead 2
Windsor 1 Marlow 3
PB 12:30 @ Windsor Boys School
Wootton Wanderers 1 Oxford Hawks 4
Wycombe 3 Eastcote 3
PB 12:00 @ Royal Grammar School

03 February 2018

Abingdon 1 Windsor 1
Eastcote 3 South Berkshire 2
PB 15:00 @ Eastcote HC
Maidenhead 2 Wootton Wanderers 1
PB 14:45 @ Altwood School
Marlow 3 West Hampstead 3
PB 16:30 @ Marlow Sports Club
Milton Keynes 3 Thame 1
Oxford Hawks 4 Wycombe 3
PB 11:30 @ Banbury Road North Sports Ground

10 February 2018

Eastcote 3 Milton Keynes 3
PB 15:00 @ Brunel University Sports Park
South Berkshire 2 Oxford Hawks 4
West Hampstead 3 Abingdon 1
Windsor 1 Thame 1
PB 12:30 @ Windsor Boys School
Wootton Wanderers 1 Marlow 3
Wycombe 3 Maidenhead 2
PB 12:00 @ Royal Grammar School

17 February 2018

Abingdon 1 Wootton Wanderers 1
Maidenhead 2 South Berkshire 2
PB 13:15 @ Altwood School
Marlow 3 Wycombe 3
PB 11:45 @ Marlow Sports Club
Milton Keynes 3 Windsor 1
Oxford Hawks 4 Eastcote 3
PB 13:00 @ Banbury Road North Sports Ground
Thame 1 West Hampstead 3
PB 11:30 @ Thame Leisure Centre

24 February 2018

Eastcote 3 Maidenhead 2
PB 16:30 @ Eastcote HC
Oxford Hawks 4 Milton Keynes 3
PB 11:30 @ Banbury Road North Sports Ground
South Berkshire 2 Marlow 3
West Hampstead 3 Windsor 1
Wootton Wanderers 1 Thame 1
Wycombe 3 Abingdon 1
PB 12:00 @ Royal Grammar School

03 March 2018

Abingdon 1 South Berkshire 2
Maidenhead 2 Oxford Hawks 4
PB 13:15 @ Altwood School
Marlow 3 Eastcote 3
PB 15:00 @ Marlow Sports Club
Milton Keynes 3 West Hampstead 3
Thame 1 Wycombe 3
PB 13:00 @ Thame Leisure Centre
Windsor 1 Wootton Wanderers 1
PB 12:30 @ Windsor Boys School

10 March 2018

Eastcote 3 Abingdon 1
PB 15:00 @ Eastcote HC
Maidenhead 2 Milton Keynes 3
PB 14:45 @ Altwood School
Oxford Hawks 4 Marlow 3
PB 10:00 @ Banbury Road North Sports Ground
South Berkshire 2 Thame 1
Wootton Wanderers 1 West Hampstead 3
Wycombe 3 Windsor 1
PB 12:00 @ Royal Grammar School

17 March 2018

Abingdon 1 Oxford Hawks 4
Marlow 3 Maidenhead 2
PB 15:00 @ Marlow Sports Club
Milton Keynes 3 Wootton Wanderers 1
Thame 1 Eastcote 3
PB 14:30 @ Thame Leisure Centre
West Hampstead 3 Wycombe 3
Windsor 1 South Berkshire 2
PB 12:30 @ Windsor Boys School

24 March 2018

Eastcote 3 Windsor 1
PB 10:30 @ Eastcote HC
Maidenhead 2 Abingdon 1
PB 11:30 @ Altwood School
Marlow 3 Milton Keynes 3
PB 15:30 @ Great Marlow School
Oxford Hawks 4 Thame 1
PB 12:00 @ Banbury Road North Sports Ground
South Berkshire 2 West Hampstead 3
Wycombe 3 Wootton Wanderers 1
PB 12:00 @ Royal Grammar School

Spare Dates

Spare League Date: 16 December 2017, 06 January & 07 April 2018