Middx, Berks, Bucks & Oxon - Division 1 2009-2010

www.south-league.com
Secretary: Martin Skinner  
Email: martin.skinner@filetek.co.uk
Revised: 09 May 2010 12:44

Printing Tip

Click on the team symbol for a Club Fixture Grid.

Teams

Fixture Card Club Website BNBY2 Banbury 2
Fixture Card Club Website COXF1 City of Oxford 1
Fixture Card Club Website ECTE3 Eastcote 3
Fixture Card Club Website GERX1 Gerrards Cross 1
Fixture Card Club Website HNLY2 Henley 2
Fixture Card Club Website MDHD2 Maidenhead 2
Fixture Card Club Website MRLW1 Marlow 1
Fixture Card Club Website MKYS2 Milton Keynes 2
Fixture Card Club Website OMTA1 OMT 1
Fixture Card Club Website SLGH2 Slough 2
Fixture Card Club Website SONN2 Sonning 2
Fixture Card Club Website STHB1 South Bucks 1

Fixtures

03 October 2009

Banbury 2 3 Milton Keynes 2 3
Joe Cooper, Oscar Snow, Steve Trivett David Breuilly (2), Jack Luther
Eastcote 3 3 City of Oxford 1 3
Chris Brougham, Jon Butt, Nick Perks
Marlow 1 5 Gerrards Cross 1 0
Gareth Baber (2), Chris Bennetts, Dan Field, Robin Walls
Slough 2 0 OMT 1 3
Joe Cowan, Tim Patteson, Khush Shah
Sonning 2 2 Maidenhead 2 0
South Bucks 1 4 Henley 2 2
Will Donaldson, Nigel Graeme, Matthew Harvey, Richard Spooner

10 October 2009

City of Oxford 1 3 South Bucks 1 0
Charlie de Burgh, Andy Small (2)
Gerrards Cross 1 3 Slough 2 2
Henley 2 3 Sonning 2 2
Mike Woolfrey
Maidenhead 2 1 Marlow 1 2
Chris Bennetts, Matt Tricker
Milton Keynes 2 7 Eastcote 3 0
David Breuilly, Alec Hornshaw, Paul King, Toby King, Jack Luther, Shahil Patel, Rhys Soltau
OMT 1 4 Banbury 2 1
Richard Booth, Duncan Bulgin, Chris Grimsdick (2) Josh Nunneley

17 October 2009

Banbury 2 2 Gerrards Cross 1 3
Nick Best (2)
Eastcote 3 3 OMT 1 4
Jish Uddin Joe Gray (2), Tim Patteson, Henry Stuttaford
Henley 2 1 City of Oxford 1 3
Mike Woolfrey Matt Brook, Alex Cock, Nick Perks
Slough 2 1 Maidenhead 2 1
Sonning 2 0 Marlow 1 3
Gareth Baber, Chris Bennetts, Andrew Cooper
South Bucks 1 3 Milton Keynes 2 2
Will Donaldson, Jason Gill, Matthew Harvey Will Luther, Tristan Williams

24 October 2009

City of Oxford 1 1 Sonning 2 2
Charlie de Burgh
Gerrards Cross 1 5 Eastcote 3 6
Maidenhead 2 4 Banbury 2 1
Paddy Kellett
Marlow 1 5 Slough 2 0
Chris Bennetts, Andy Cooper, Fin Potter, Oli Pruden, Robin Walls
Milton Keynes 2 3 Henley 2 4
Peter Duncan, Jack Luther, Julian Lycett
OMT 1 2 South Bucks 1 0
Joe Gray, Henry Stuttaford

31 October 2009

Banbury 2 4 Marlow 1 2
Stuart Armstrong, Matthew Bull (3) Matt Masters, Oli Pruden
City of Oxford 1 2 Milton Keynes 2 1
Chris Brougham, Andy Small Rhys Soltau
Eastcote 3 4 Maidenhead 2 0
Henley 2 2 OMT 1 3
Andy Goldsmith, Joe Gray, Varun Paul
Sonning 2 8 Slough 2 2
South Bucks 1 1 Gerrards Cross 1 5
Will Donaldson

07 November 2009

Gerrards Cross 1 1 Henley 2 2
Maidenhead 2 2 South Bucks 1 2
Will Donaldson, Richard Spooner
Marlow 1 2 Eastcote 3 1
Oli Pruden (2)
Milton Keynes 2 3 Sonning 2 0
David Breuilly, Jack Luther (2)
OMT 1 4 City of Oxford 1 0
Joe Gray (4)
Slough 2 1 Banbury 2 2
Inder Daggar Nick Best, Geoff Snell

14 November 2009

City of Oxford 1 7 Gerrards Cross 1 1
Charlie de Burgh, Rich Harding, Nick Perks (3), Andy Small (2)
Eastcote 3 1 Slough 2 1
Henley 2 6 Maidenhead 2 3
Milton Keynes 2 4 OMT 1 4
David Breuilly, Peter Duncan, Jack Luther (2) Ryoki Arimoto, Richard Booth, Joe Gray, Tim Patteson
Sonning 2 3 Banbury 2 6
Ross Angus, Nick Best (3), Toby Page, Gary White
South Bucks 1 3 Marlow 1 2
Will Donaldson (2), Steve Reeves Mike Johnson, Ben Pruden

21 November 2009

Banbury 2 3 Eastcote 3 2
Geoff Brown, Matthew Bull (2)
Gerrards Cross 1 1 Milton Keynes 2 3
Mike Anderson, Paul Hutchinson, Julian Lycett
Maidenhead 2 0 City of Oxford 1 1
Nick Perks
Marlow 1 3 Henley 2 3
Mike Johnson, Oli Pruden, Robin Walls
OMT 1 3 Sonning 2 1
Joe Cowan, Varun Paul (2)
Slough 2 4 South Bucks 1 1
Raja Shoaib (4) Matthew Harvey

28 November 2009

City of Oxford 1 3 Marlow 1 2
Alex Cock, Charlie de Burgh, Nick Perks Gareth Baber (2)
Henley 2 6 Slough 2 1
Sunil Davatwal
Milton Keynes 2 5 Maidenhead 2 1
David Breuilly (3), Jack Luther, Rhys Soltau
OMT 1 5 Gerrards Cross 1 0
Joe Gray (2), Varun Paul, Henry Stuttaford (2)
Sonning 2 4 Eastcote 3 1
South Bucks 1 5 Banbury 2 0
Will Donaldson (3), Jason Gill, Steve Reeves

05 December 2009

Banbury 2 1 Henley 2 0
Robin Parker
Eastcote 3 1 South Bucks 1 1
Keith Anthony Will Donaldson
Gerrards Cross 1 4 Sonning 2 4
Maidenhead 2 0 OMT 1 1
Varun Paul
Marlow 1 2 Milton Keynes 2 1
Gareth Baber, Kevin Chappell Mike Anderson
Slough 2 3 City of Oxford 1 1
Sunil Davatwal, Raja Shoaib (2) Charlie de Burgh

12 December 2009

City of Oxford 1 4 Banbury 2 2
Richard Dodds, Nick Perks, Paul Scragg (2) Ben Pearson, Matthew Waller
Gerrards Cross 1 2 Maidenhead 2 3
Henley 2 2 Eastcote 3 1
Ian Heggie
Milton Keynes 2 3 Slough 2 2
David Breuilly, Paul Hutchinson, Jack Luther
OMT 1 2 Marlow 1 0
Tim Patteson (2)
Sonning 2 2 South Bucks 1 5
Will Donaldson (2), Mark Gurney, Matthew Harvey, Steve Reeves

16 January 2010

City of Oxford 1 P Eastcote 3 P
Fixture Rescheduled to Apr 10 2010
Gerrards Cross 1 P Marlow 1 P
Fixture Rescheduled to Apr 10 2010
Henley 2 P South Bucks 1 P
Fixture Rescheduled to Apr 10 2010
Maidenhead 2 P Sonning 2 P
Fixture Rescheduled to Apr 10 2010
Milton Keynes 2 2 Banbury 2 2
Jack Luther, Shahil Patel Ben Pearson, Matthew Waller
OMT 1 0 Slough 2 0

23 January 2010

Banbury 2 3 OMT 1 2
Simon Boardman, Robin Parker, Gary White Andy Coker, Tim Patteson
Eastcote 3 2 Milton Keynes 2 1
Jish Uddin David Breuilly
Marlow 1 3 Maidenhead 2 0
Ian Aitken, Kevin Chappell, Andy Cooper
Slough 2 12 Gerrards Cross 1 2
Inder Daggar, Sunil Davatwal (4), Raja Shoaib (5), Gurlal Singh (2)
Sonning 2 2 Henley 2 6
South Bucks 1 3 City of Oxford 1 3
Will Donaldson (3) Rich Harding, Andy Small (2)

30 January 2010

City of Oxford 1 8 Henley 2 1
Charlie de Burgh (3), Rich Harding (3), Andy Small (2)
Gerrards Cross 1 1 Banbury 2 5
Simon Boardman, Craig Irvine (2), Steve Trivett, Gary White
Maidenhead 2 2 Slough 2 1
Marlow 1 P Sonning 2 P
Fixture Rescheduled to Apr 17 2010
Milton Keynes 2 3 South Bucks 1 3
Paul Hutchinson (2), Shahil Patel Will Donaldson, Jason Gill (2)
OMT 1 7 Eastcote 3 2
Richard Booth, Joe Cowan (2), Joe Gray, Tim Patteson (2), Varun Paul

06 February 2010

Banbury 2 1 Maidenhead 2 0
Stuart Armstrong
Eastcote 3 6 Gerrards Cross 1 2
Keith Anthony, Richard Mitchell, Jish Uddin (4)
Henley 2 0 Milton Keynes 2 1
David Breuilly
Slough 2 5 Marlow 1 4
Inder Daggar, Suraj Rajput, Raja Shoaib (3) Kevin Chappell, Pete Harding (2), Oli Pruden
Sonning 2 1 City of Oxford 1 1
Rich Harding
South Bucks 1 0 OMT 1 2
Joe Cowan, Varun Paul

13 February 2010

Gerrards Cross 1 3 South Bucks 1 2
Will Donaldson, Matthew Harvey
Maidenhead 2 0 Eastcote 3 3
Richard Campion, Richard Mitchell, Joe Siman
Marlow 1 5 Banbury 2 1
Ian Aitken, Dan Field, Pete Harding (2), Steve Harding Robin Parker
Milton Keynes 2 1 City of Oxford 1 0
David Breuilly
OMT 1 6 Henley 2 4
Matt Baggs (2), Joe Gray, Chris Grimsdick, Varun Paul, Khush Shah
Slough 2 8 Sonning 2 0
Inder Daggar (2), Rominik, Raja Shoaib (4), Waseem Sohail

20 February 2010

Banbury 2 P Slough 2 P
Fixture Rescheduled to Apr 10 2010
City of Oxford 1 1 OMT 1 5
Rich Harding Joe Gray (3), Tim Patteson (2)
Eastcote 3 1 Marlow 1 1
Jish Uddin Ian Aitken
Henley 2 3 Gerrards Cross 1 7
Sonning 2 2 Milton Keynes 2 2
South Bucks 1 4 Maidenhead 2 0
Will Donaldson, Matthew Harvey, Steve Reeves, Richard Spooner

27 February 2010

Banbury 2 4 Sonning 2 1
Stuart Armstrong (2), Dave Clark, Gary White
Gerrards Cross 1 5 City of Oxford 1 7
Charlie de Burgh (2), Tom Dumas (2), Rich Harding, Andy Small (2)
Maidenhead 2 2 Henley 2 3
Marlow 1 4 South Bucks 1 1
Ian Aitken, Gareth Baber, Steve Harding (2)
OMT 1 1 Milton Keynes 2 0
Joe Cowan
Slough 2 P Eastcote 3 P
Fixture Rescheduled to Apr 17 2010

06 March 2010

City of Oxford 1 5 Maidenhead 2 3
Charlie de Burgh (2), Rich Harding (2), Andy Small
Eastcote 3 1 Banbury 2 3
Paul Marchant Will Kellett (2), Ian Reynolds
Henley 2 0 Marlow 1 7
Dan Field (3), Pete Harding (3), Ben Roberts
Milton Keynes 2 4 Gerrards Cross 1 3
David Breuilly (2), Paul Hutchinson, Jack Luther
Sonning 2 2 OMT 1 4
Matt Poulton (2) Joe Cowan, Joe Gray (2), James Ralphs
South Bucks 1 8 Slough 2 1
Mark Bromley (3), Will Donaldson, Greg Fearon, Jason Gill, Matthew Harvey, Richard Spooner

13 March 2010

Banbury 2 2 South Bucks 1 6
Tyson Nunneley, Ben Pearson Will Donaldson (5), Matthew Harvey
Eastcote 3 2 Sonning 2 1
Warren Pereira (2)
Gerrards Cross 1 3 OMT 1 3
Joe Cowan, Tim Patteson (2)
Maidenhead 2 0 Milton Keynes 2 6
David Breuilly (3), Jack Luther (2), Phil Mayles
Marlow 1 2 City of Oxford 1 1
Ian Aitken, Ben Pruden Rich Harding
Slough 2 3 Henley 2 1
Shammi Rajput, Suraj Rajput, Waseem Sohail

20 March 2010

City of Oxford 1 1 Slough 2 3
Rich Harding
Henley 2 1 Banbury 2 1
Tim Brown
Milton Keynes 2 1 Marlow 1 4
Jack Luther Ian Aitken, Dan Field (2), Pete Harding
OMT 1 5 Maidenhead 2 3
Matt Baggs (2), Joe Cowan, Tim Patteson (2)
Sonning 2 3 Gerrards Cross 1 9
Laurie Clark (2), Dougie Clayton
South Bucks 1 6 Eastcote 3 1
Will Donaldson (2), Chris Kilminster, Matthew Rayner (2), Steve Reeves

27 March 2010

Banbury 2 0 City of Oxford 1 1
Andy Small
Eastcote 3 1 Henley 2 0
Maidenhead 2 6 Gerrards Cross 1 3
Marlow 1 2 OMT 1 1
Iain Cain, Dan Field Henry Stuttaford
Slough 2 3 Milton Keynes 2 1
Sunil Davatwal, Shammi Rajput, Raja Shoaib
South Bucks 1 8 Sonning 2 2
Will Donaldson, Matthew Harvey (2), Matthew Rayner (3), Steve Reeves (2)

10 April 2010

Banbury 2 3 Slough 2 8
Simon Boardman, Craig Irvine, Gary White Inder Daggar, Sunil Davatwal (2), Raja Shoaib (3), Gurlal Singh, Waseem Sohail
City of Oxford 1 1 Eastcote 3 6
Chris Ackhurst (2), Keith Anthony (2), Joe Siman (2)
Gerrards Cross 1 1 Marlow 1 4
Ian Aitken, Gareth Baber (2), Ben Roberts
Henley 2 4 South Bucks 1 2
Will Donaldson, Richard Spooner
Maidenhead 2 3 Sonning 2 0

17 April 2010

Marlow 1 4 Sonning 2 2
Ian Aitken (2), Andy Cooper, Ben Pruden
Slough 2 9 Eastcote 3 1
Sunil Davatwal, Shammi Rajput, Raja Shoaib (7)