Middx, Berks, Bucks & Oxon - Division 1 2018-2019

Secretary: Martin Skinner
01604 847635
Email: martin.skinner@filetek.co.uk
Revised: 17 Nov 2018 18:42

Fixtures

September 29 2018

29 Sep 2018 Bicester 1 1 OMT 2 2
Ollie Hartley Sachin Amin, Ryoki Arimoto
29 Sep 2018 Eastcote 2 6 Ramgarhia 1 2
Peter Brooks (2), Filipe Da Costa, Lewis Watson (2), Giles Woodland Pritpal Nandhra (2)
29 Sep 2018 Harrow 1 5 Sonning 2 0
Jake Douglas-Brooks (2), Will Grogan, Colin Jones, Nick Lendon
29 Sep 2018 Maidenhead 2 1 Henley 2 4
Flynn Harman Ed Hughes-Burne, James Rechner, Richard Woolfrey (2)
29 Sep 2018 Oxford Hawks 3 3 Newbury & Thatcham 2 2
Harrison Jones, Freddie Smith (2) Harry Johnstone (2)
29 Sep 2018 Staines 2 1 Eastcote 3 2
Rob Lee Luke Defanis, Mark Defanis

October 06 2018

06 Oct 2018 Eastcote 3 1 Oxford Hawks 3 4
Adam Mulholland Laurie Cooke, James Lawton-Smith, Chris Pittaway, Freddie Smith
06 Oct 2018 Henley 2 2 Harrow 1 2
Jody Measures, Richard Woolfrey Michiel Hensen, Nick Lendon
06 Oct 2018 Newbury & Thatcham 2 1 Eastcote 2 3
John Farmer Filipe Da Costa, Daniel O'Sullivan, Giles Woodland
06 Oct 2018 OMT 2 2 Maidenhead 2 2
Mylo Wilkin (2) Nick Lloyd, Dom Wright
06 Oct 2018 Ramgarhia 1 2 Bicester 1 3
Prabjot Hunjan, Raja Kohli Ollie Hartley (2), Jonny Reid
06 Oct 2018 Sonning 2 2 Staines 2 0
Peter Mitchell, Ian Ta

October 13 2018

13 Oct 2018 Bicester 1 2 Newbury & Thatcham 2 0
Ollie Hartley, Jonny Reid
13 Oct 2018 Eastcote 2 1 Eastcote 3 2
Scott Reed Keith Anthony, Mark Defanis
13 Oct 2018 Maidenhead 2 1 Harrow 1 9
Oliver Lovegrove Joseph Castle-Giffin (2), Jake Douglas-Brooks (3), Govind Grewal (2), Will Grogan, Colin Jones
13 Oct 2018 OMT 2 3 Ramgarhia 1 0
Mylo Wilkin (2), Oliver Wilkin
13 Oct 2018 Oxford Hawks 3 10 Sonning 2 2
Sam Chilvers (4), Laurie Cooke, James Lawton-Smith (2), Chris Pittaway, Freddie Smith (2) Matt Poulton, Harvey Richardson
13 Oct 2018 Staines 2 1 Henley 2 3
Robbie Watson Timothy Herbert, Jeremy Hughes-Burne, Jody Measures

October 20 2018

20 Oct 2018 Eastcote 3 2 Bicester 1 1
Keith Anthony, Mark Defanis Ollie Hartley
20 Oct 2018 Harrow 1 11 Staines 2 1
Jake Douglas-Brooks (4), Govind Grewal (2), Will Grogan, Michiel Hensen, Nick Lendon (2), Ewan Townsend Robbie Watson
20 Oct 2018 Henley 2 2 Oxford Hawks 3 4
Jeremy Hughes-Burne, Richard Woolfrey Harrison Jones (3), Freddie Smith
20 Oct 2018 Newbury & Thatcham 2 2 OMT 2 0
Mike Dutfield, Harry Johnstone
20 Oct 2018 Ramgarhia 1 3 Maidenhead 2 6
Amrit Mhay (3) James Duke (3), Oliver Lovegrove (2), Ed Rea
20 Oct 2018 Sonning 2 3 Eastcote 2 1
Matt Poulton (2), Matthew Sellwood Harry Woodland

October 27 2018

27 Oct 2018 Bicester 1 3 Sonning 2 0
Peter Bennett, Will Hartley (2)
27 Oct 2018 Eastcote 2 1 Henley 2 1
Scott Reed Joel Forrester
27 Oct 2018 Maidenhead 2 0 Staines 2 1
Robbie Watson
27 Oct 2018 OMT 2 2 Eastcote 3 0
Sachin Amin, Khush Shah
27 Oct 2018 Oxford Hawks 3 2 Harrow 1 4
Laurie Cooke, Harry Venables Govind Grewal (2), Michiel Hensen (2)
27 Oct 2018 Ramgarhia 1 5 Newbury & Thatcham 2 4
Prabjot Hunjan (3), Amrit Mhay, Charanjit Panesar Nick Barrett (2), Harry Johnstone, Kevin Randall

November 03 2018

03 Nov 2018 Eastcote 3 2 Ramgarhia 1 1
Keith Anthony, Simon Samuel Prabjot Hunjan
03 Nov 2018 Harrow 1 3 Eastcote 2 2
Joseph Castle-Giffin, Govind Grewal, Michiel Hensen Scott Reed (2)
03 Nov 2018 Henley 2 4 Bicester 1 2
Dan Herbert, Timothy Herbert, Jeremy Hughes-Burne, David Ralph Ollie Hartley, Jonny Reid
03 Nov 2018 Newbury & Thatcham 2 7 Maidenhead 2 2
Nick Barrett, Matt Burnett (3), Seb Davies, James Higgins (2) James Duke, Nick Lloyd
03 Nov 2018 Sonning 2 2 OMT 2 2
Adam Pusey, Tom Sampson Tom Jervis, Mylo Wilkin
03 Nov 2018 Staines 2 0 Oxford Hawks 3 5
Laurie Cooke, Charlie Hill, James Lawton-Smith (2), Harry Venables

November 10 2018

10 Nov 2018 Bicester 1 1 Harrow 1 4
Jamie Inshaw Jake Douglas-Brooks, Michiel Hensen, Nick Lendon (2)
10 Nov 2018 Eastcote 2 6 Staines 2 1
Filipe Da Costa (2), Luke Defanis (2), Will Havelange, Daniel O'Sullivan Rupert Scott
10 Nov 2018 Maidenhead 2 4 Oxford Hawks 3 4
James Duke (2), Flynn Harman, Ed Rea Harrison Jones (3), Matt Northfield
10 Nov 2018 Newbury & Thatcham 2 4 Eastcote 3 2
Seb Davies, James Higgins (3) Mark Defanis, Simon Samuel
10 Nov 2018 OMT 2 1 Henley 2 3
Tom Jervis Joel Forrester, Dan Herbert, James Moore
10 Nov 2018 Ramgarhia 1 3 Sonning 2 2
Prabjot Hunjan (3) Peter Mitchell, Harvey Richardson

November 17 2018

17 Nov 2018 Eastcote 3 3 Maidenhead 2 0
Andy Innes, Simon Samuel (2)
17 Nov 2018 Henley 2 5 Ramgarhia 1 3
Nicolas Jean-Jean (2), Jody Measures (2), Richard Woolfrey Prabjot Hunjan, Amrit Mhay, Charanjit Panesar
17 Nov 2018 OMT 2 1 Harrow 1 6
James Turner Jake Douglas-Brooks (4), Govind Grewal, Nick Lendon
17 Nov 2018 Oxford Hawks 3 4 Eastcote 2 1
Laurie Cooke, Brett Morrison, Chris Pittaway, Ian Roberts Scott Reed
17 Nov 2018 Sonning 2 1 Newbury & Thatcham 2 2
Elliott Wise Matt Burnett, Seb Davies
17 Nov 2018 Staines 2 2 Bicester 1 1
Thijmen List, Jack Robinson CJ Birtles

November 24 2018

24 Nov 2018 Bicester 1 Oxford Hawks 3
PB 13:00 @ The Cooper School
24 Nov 2018 Eastcote 3 Sonning 2
PB 10:30 @ Eastcote HC
24 Nov 2018 Maidenhead 2 Eastcote 2
PB 10:00 @ Altwood School
24 Nov 2018 Newbury & Thatcham 2 Henley 2
PB 11:00 @ Henwick Worthy Sports Ground
24 Nov 2018 OMT 2 Staines 2
PB 14:30 @ Merchant Taylors School
24 Nov 2018 Ramgarhia 1 Harrow 1

December 01 2018

01 Dec 2018 Eastcote 2 Bicester 1
01 Dec 2018 Harrow 1 Newbury & Thatcham 2
PB 13:15 @ John Lyon School Playing Fields
01 Dec 2018 Henley 2 Eastcote 3
PB 13:30 @ Jubilee Park Henley ATP
01 Dec 2018 Oxford Hawks 3 OMT 2
01 Dec 2018 Sonning 2 Maidenhead 2
PB 10:30 @ Berkshire County Sports Club
01 Dec 2018 Staines 2 Ramgarhia 1

December 08 2018

08 Dec 2018 Eastcote 3 Harrow 1
PB 10:30 @ Eastcote HC
08 Dec 2018 Maidenhead 2 Bicester 1
PB 10:00 @ Altwood School
08 Dec 2018 Newbury & Thatcham 2 Staines 2
PB 14:00 @ Henwick Worthy Sports Ground
08 Dec 2018 OMT 2 Eastcote 2
PB 14:30 @ Merchant Taylors School
08 Dec 2018 Ramgarhia 1 Oxford Hawks 3
08 Dec 2018 Sonning 2 Henley 2
PB 10:30 @ Berkshire County Sports Club

January 12 2019

12 Jan 2019 Eastcote 3 Staines 2
PB 10:30 @ Eastcote HC
12 Jan 2019 Henley 2 Maidenhead 2
PB 13:30 @ Jubilee Park Henley ATP
12 Jan 2019 Newbury & Thatcham 2 Oxford Hawks 3
PB 15:30 @ Henwick Worthy Sports Ground
12 Jan 2019 OMT 2 Bicester 1
12 Jan 2019 Ramgarhia 1 Eastcote 2
12 Jan 2019 Sonning 2 Harrow 1
PB 12:00 @ Berkshire County Sports Club

January 19 2019

19 Jan 2019 Bicester 1 Ramgarhia 1
PB 13:00 @ The Cooper School
19 Jan 2019 Eastcote 2 Newbury & Thatcham 2
19 Jan 2019 Harrow 1 Henley 2
PB 13:15 @ John Lyon School Playing Fields
19 Jan 2019 Maidenhead 2 OMT 2
PB 13:15 @ Altwood School
19 Jan 2019 Oxford Hawks 3 Eastcote 3
19 Jan 2019 Staines 2 Sonning 2

January 26 2019

26 Jan 2019 Eastcote 3 Eastcote 2
PB 16:30 @ Eastcote HC
26 Jan 2019 Harrow 1 Maidenhead 2
PB 15:00 @ John Lyon School Playing Fields
26 Jan 2019 Henley 2 Staines 2
PB 13:30 @ Jubilee Park Henley ATP
26 Jan 2019 Newbury & Thatcham 2 Bicester 1
PB 14:00 @ Henwick Worthy Sports Ground
26 Jan 2019 Ramgarhia 1 OMT 2
26 Jan 2019 Sonning 2 Oxford Hawks 3
PB 13:30 @ Berkshire County Sports Club

February 02 2019

02 Feb 2019 Bicester 1 Eastcote 3
PB 13:00 @ The Cooper School
02 Feb 2019 Eastcote 2 Sonning 2
02 Feb 2019 Maidenhead 2 Ramgarhia 1
PB 13:15 @ Altwood School
02 Feb 2019 OMT 2 Newbury & Thatcham 2
02 Feb 2019 Oxford Hawks 3 Henley 2
02 Feb 2019 Staines 2 Harrow 1

February 09 2019

09 Feb 2019 Eastcote 3 OMT 2
PB 16:30 @ Eastcote HC
09 Feb 2019 Harrow 1 Oxford Hawks 3
PB 15:00 @ John Lyon School Playing Fields
09 Feb 2019 Henley 2 Eastcote 2
PB 13:30 @ Jubilee Park Henley ATP
09 Feb 2019 Newbury & Thatcham 2 Ramgarhia 1
PB 15:30 @ Henwick Worthy Sports Ground
09 Feb 2019 Sonning 2 Bicester 1
PB 12:00 @ Berkshire County Sports Club
09 Feb 2019 Staines 2 Maidenhead 2

February 16 2019

16 Feb 2019 Bicester 1 Henley 2
PB 13:00 @ The Cooper School
16 Feb 2019 Eastcote 2 Harrow 1
16 Feb 2019 Maidenhead 2 Newbury & Thatcham 2
PB 13:15 @ Altwood School
16 Feb 2019 OMT 2 Sonning 2
16 Feb 2019 Oxford Hawks 3 Staines 2
16 Feb 2019 Ramgarhia 1 Eastcote 3

February 23 2019

23 Feb 2019 Eastcote 3 Newbury & Thatcham 2
PB 15:00 @ Eastcote HC
23 Feb 2019 Harrow 1 Bicester 1
PB 13:15 @ John Lyon School Playing Fields
23 Feb 2019 Henley 2 OMT 2
PB 13:30 @ Jubilee Park Henley ATP
23 Feb 2019 Oxford Hawks 3 Maidenhead 2
23 Feb 2019 Sonning 2 Ramgarhia 1
PB 12:00 @ Berkshire County Sports Club
23 Feb 2019 Staines 2 Eastcote 2

March 02 2019

02 Mar 2019 Bicester 1 Staines 2
PB 13:00 @ The Cooper School
02 Mar 2019 Eastcote 2 Oxford Hawks 3
02 Mar 2019 Harrow 1 OMT 2
PB 13:15 @ John Lyon School Playing Fields
Fixture Reversed
02 Mar 2019 Maidenhead 2 Eastcote 3
PB 11:30 @ Altwood School
02 Mar 2019 Newbury & Thatcham 2 Sonning 2
PB 12:30 @ Henwick Worthy Sports Ground
02 Mar 2019 Ramgarhia 1 Henley 2

March 09 2019

09 Mar 2019 Eastcote 2 Maidenhead 2
09 Mar 2019 Harrow 1 Ramgarhia 1
PB 15:00 @ John Lyon School Playing Fields
09 Mar 2019 Henley 2 Newbury & Thatcham 2
PB 13:30 @ Jubilee Park Henley ATP
09 Mar 2019 Oxford Hawks 3 Bicester 1
09 Mar 2019 Sonning 2 Eastcote 3
PB 15:00 @ Berkshire County Sports Club
09 Mar 2019 Staines 2 OMT 2

March 16 2019

16 Mar 2019 Bicester 1 Eastcote 2
PB 13:00 @ The Cooper School
16 Mar 2019 Eastcote 3 Henley 2
PB 16:30 @ Eastcote HC
16 Mar 2019 Maidenhead 2 Sonning 2
PB 14:45 @ Altwood School
16 Mar 2019 Newbury & Thatcham 2 Harrow 1
PB 12:30 @ Henwick Worthy Sports Ground
16 Mar 2019 OMT 2 Oxford Hawks 3
16 Mar 2019 Ramgarhia 1 Staines 2

March 23 2019

23 Mar 2019 Bicester 1 Maidenhead 2
PB 13:00 @ The Cooper School
23 Mar 2019 Eastcote 2 OMT 2
23 Mar 2019 Harrow 1 Eastcote 3
PB 13:30 @ John Lyon School Playing Fields
23 Mar 2019 Henley 2 Sonning 2
PB 11:45 @ Jubilee Park Henley ATP
23 Mar 2019 Oxford Hawks 3 Ramgarhia 1
23 Mar 2019 Staines 2 Newbury & Thatcham 2

Spare Dates

Spare League Date: 15 December 2018, 05 January & 30 March 2019

Printing Tip

For two columns and to avoid truncated team names use Landscape layout for printing fixtures.

Alternatively use the printer friendly grid (particularly for Internet Explorer browsers) - click on the team symbol for a Club Fixture Grid.

Teams

Fixture Card Club Website BSTR1 Bicester 1
Fixture Card Club Website ECTE2 Eastcote 2
Fixture Card Club Website ECTE3 Eastcote 3
Fixture Card Club Website HARR1 Harrow 1
Fixture Card Club Website HNLY2 Henley 2
Fixture Card Club Website MDHD2 Maidenhead 2
Fixture Card Club Website NEWT2 Newbury & Thatcham 2
Fixture Card Club Website OMTA2 OMT 2
Fixture Card Club Website OXHW3 Oxford Hawks 3
Fixture Card Club Website RAMG1 Ramgarhia 1
Fixture Card Club Website SONN2 Sonning 2
Fixture Card Club Website STNS2 Staines 2

Automated Results Service is enabled for this Division - please ensure you have registered your mobile number with your secretary to use the service. Your Team Code is shown above and full instructions are at Information - Automated Results.

Leagues 2018-2019

Premier

Regional

Hampshire

Hampshire Open

Surrey

Surrey Open

Kent

Kent Open

Sussex

Sussex Open

MBBO

MBBO Open