Middx, Berks, Bucks & Oxon - Division 1 2017-2018

Secretary: Martin Skinner
01604 847635
Email: martin.skinner@filetek.co.uk
Revised: 11 Dec 2017 11:25

Fixtures

September 23 2017

Eastcote 2 1 OMT 2 4
Samuel Hall Sachin Amin, Tom Jervis, Khush Shah, Mylo Wilkin
Harrow 1 2 Henley 2 1
Will Grogan, Callum Redpath Jeremy Hughes-Burne
Newbury & Thatcham 2 6 Bicester 1 1
Nick Barrett (3), Matt Burnett, John Farmer, Mike Salmon Jonny Reid
Phoenix & Ranelagh 1 10 Ashford 2 2
Phil Browne, Will McCartney, Martin Newell (4), Rory Sherriff (4) Ryan Croxon, Paul Neyton
Sonning 2 2 Reading 4 4
Peter Mitchell (2) Rob Farrow, Angus Haigh (2), Nathan Hudson
Staines 2 1 Ramgarhia 1 1
Gary Kemish Mandeep Matharu

September 30 2017

Ashford 2 1 Newbury & Thatcham 2 5
Sam Betts Ian Anderson, Nick Barrett, Dan Paynter (2), Mike Salmon
Henley 2 3 Eastcote 2 2
James Baker, Guy Harmer, Toby Pratt Phil Montgomery, Scott Reid
OMT 2 1 Staines 2 2
Oliver Wilkin Liam Greene, Ian Muir
Ramgarhia 1 0 Phoenix & Ranelagh 1 6
Phil Browne, Jonti Merry, Martin Newell (2), Rory Sherriff (2)
Sonning 2 1 Harrow 1 2
Patrick Thomas Joseph Castle-Giffin, Colin Jones
Wycombe 2 4 Bicester 1 4
Nick Carter, Colin Dudrey-Harvey, Luke Stalder, Matthew Yates Dave Delamore-Sutcliffe (2), Ollie Hartley, Jonny Reid

October 07 2017

Bicester 1 10 Ashford 2 0
Dave Delamore-Sutcliffe (3), Leo Graves, Ollie Hartley (2), Will Hartley, Jamie Inshaw, Ben Kirk (2)
Eastcote 2 2 Sonning 2 2
Samuel Hall, Craig Livingstone Adam Pusey, Stephen Ridley
Newbury & Thatcham 2 7 Ramgarhia 1 0
Ian Anderson (3), Nick Barrett, Matt Burnett, Doug Clayton, Harry Johnstone
Phoenix & Ranelagh 1 7 OMT 2 0
Phil Browne (2), Jean-Claude Mustill, Martin Newell (2), Jack Rooney, Rory Sherriff
Reading 4 3 Wycombe 2 3
Vadim Campo (2), Jack Mundell Chris Goodchild (2), J J Juttla
Staines 2 0 Henley 2 5
John Doyle, Toby Pratt, James Rechner, Richard Woolfrey (2)

October 14 2017

Henley 2 2 Phoenix & Ranelagh 1 2
Jody Measures, Richard Woolfrey Phil Browne, Jonathan Coy
OMT 2 1 Newbury & Thatcham 2 1
Olly Carter Ian Anderson
Ramgarhia 1 2 Bicester 1 10
Prabjot Hunjan (2) CJ Birtles, Andy Brown, Ollie Hartley (3), Will Hartley (2), Ben Kirk (3)
Reading 4 4 Harrow 1 2
Tim Hamilton, Rory Miller, Will Moores, Luke Rogers Joseph Castle-Giffin, Nick Lendon
Sonning 2 3 Staines 2 1
David Painter (3) Stuart Hall
Wycombe 2 6 Ashford 2 0
Josh Aylmer, Nick Carter, Ollie Eades, Chris Goodchild, Alex Stevens, Matthew Yates

October 21 2017

Ashford 2 5 Ramgarhia 1 2
Sam Betts (4), Shane Smith Prabjot Hunjan (2)
Bicester 1 5 OMT 2 0
CJ Birtles, Dave Delamore-Sutcliffe, Will Hartley, Jamie Inshaw, Ben Kirk
Eastcote 2 1 Reading 4 5
Scott Reid Chris Armitage, Gavin Hill (2), George Lock, Rory Miller
Harrow 1 0 Wycombe 2 1
Matthew Yates
Newbury & Thatcham 2 4 Henley 2 0
Dan Paynter (4)
Phoenix & Ranelagh 1 1 Sonning 2 0
Martin Newell

October 28 2017

Harrow 1 2 Eastcote 2 1
Will Grogan, Ali Pearmund Phil Montgomery
Henley 2 5 Bicester 1 2
Dan Herbert, Jeremy Hughes-Burne, Toby Pratt (2), James Rechner Ollie Hartley, Will Hartley
OMT 2 0 Ashford 2 1
Shane Smith
Reading 4 3 Staines 2 0
George Lock, Nat Majakas, Will Moores
Sonning 2 4 Newbury & Thatcham 2 1
Mark Dobbie (2), David Painter, Noel Plant Dan Paynter
Wycombe 2 6 Ramgarhia 1 0
Josh Aylmer (2), Chris Goodchild (4)

November 04 2017

Ashford 2 1 Henley 2 5
Matthew Emmerton Guy Harmer, Jeremy Hughes-Burne, Jody Measures, Toby Pratt, Richard Woolfrey
Bicester 1 2 Sonning 2 1
Ben Kirk, Jonny Reid Mark Cooke
Eastcote 2 4 Wycombe 2 3
David Cooper, Archie Goswell, Paul Marchant, Scott Reid Dominic Day, Paul Stock, Conor Taylor-Brown
Phoenix & Ranelagh 1 1 Reading 4 2
Jack Rooney Tim Hamilton, Jack Mundell
Ramgarhia 1 2 OMT 2 1
Narinderpal Mankoo, Parmi Soor
Staines 2 4 Harrow 1 3
Lee Atkinson, Cal Hamilton, Tom Ive, Jack Robinson Will Grogan, Colin Jones, Nick Lendon

November 11 2017

Eastcote 2 2 Staines 2 2
David Cooper, Archie Goswell Adam Douglas, Adam Hart
Harrow 1 0 Phoenix & Ranelagh 1 3
Phil Browne, Rory Sherriff (2)
Henley 2 2 Ramgarhia 1 3
Guy Harmer, James Rechner Pritpal Nandhra, Charanjit Panesar, Parmi Soor
Reading 4 2 Newbury & Thatcham 2 3
Jack Mundell, Archie Sweeting Ian Anderson, Mike Salmon (2)
Sonning 2 10 Ashford 2 0
Mark Cooke, Mark Dobbie, David Painter (2), Matt Poulton (2), Harvey Richardson (2), Stephen Ridley, Nathan Toms
Wycombe 2 3 OMT 2 2
Josh Aylmer (3) Sachin Amin, Oliver Wilkin

November 18 2017

Bicester 1 2 Reading 4 5
Will Hartley, Stuart Lock Gavin Hill, George Lock, Rory Miller (3)
Newbury & Thatcham 2 1 Harrow 1 2
Andy Radbourne-Smith Joseph Castle-Giffin, Colin Jones
OMT 2 3 Henley 2 1
Adam Andrews, Ryoki Arimoto, Ateek Walia Tim Barrass
Phoenix & Ranelagh 1 1 Eastcote 2 2
Jonti Merry William Havalenge, James O'Shea
Ramgarhia 1 0 Sonning 2 4
Matt Poulton, Harvey Richardson, Sam Westmancoat (2)
Staines 2 1 Wycombe 2 3
Tom Simpson Chris Goodchild, Craig Nevard, Matthew Yates

November 25 2017

Eastcote 2 3 Newbury & Thatcham 2 0
Archie Goswell (3)
Harrow 1 6 Bicester 1 2
Joseph Castle-Giffin, Will Grogan, Nick Lendon (2), Ali Pearmund, Callum Redpath Stuart Lock, Luke Smith
Reading 4 4 Ashford 2 0
Chris Armitage, Angus Haigh, Jack Mundell, Rory Tulloch
Sonning 2 4 OMT 2 2
Felix Freeston, David Painter, Harvey Richardson, Stephen Ridley
Staines 2 0 Phoenix & Ranelagh 1 4
Jonti Merry, Martin Newell (2), Jack Rooney
Wycombe 2 4 Henley 2 1
Colin Dudrey-Harvey, JJ Juttla, Tom Kraft, Matthew Yates Guy Harmer

December 02 2017

Ashford 2 0 Harrow 1 5
Jake Douglas-Brooks (3), Will Grogan, Colin Jones
Bicester 1 1 Eastcote 2 5
Leo Graves David Cooper (2), Filipe Da Costa, William Havalenge, Scott Reed
Henley 2 2 Sonning 2 5
Toby Pratt (2) Matt Poulton (3), Harvey Richardson, Ian Ta
Newbury & Thatcham 2 8 Staines 2 1
Nick Barrett, Matt Burnett (5), Lewis Gallagher, Andy Radbourne-Smith Robbie Watson
Phoenix & Ranelagh 1 1 Wycombe 2 1
Martin Newell Matthew Yates
Ramgarhia 1 1 Reading 4 4
Harminder Flora Vadim Campo, Nat Majakas, Rory Miller (2)

December 09 2017

Eastcote 2 3 Ashford 2 1
David Cooper, Zak Copley, Filipe Da Costa Matthew Emmerton
Harrow 1 1 Ramgarhia 1 1
Joseph Castle-Giffin Parmi Soor
Phoenix & Ranelagh 1 4 Newbury & Thatcham 2 3
Martin Newell, Jack Rooney, Rory Sherriff (2) Nick Barrett, Doug Clayton, Mike Salmon
Reading 4 P OMT 2 P
Staines 2 1 Bicester 1 6
Stuart Hall Dave Delamore-Sutcliffe, Jamie Inshaw (3), Stuart Lock, Jonny Reid
Wycombe 2 P Sonning 2 P

December 16 2017

Ashford 2 Staines 2
PB 10:30 @ Ashford Sports Club
Bicester 1 Phoenix & Ranelagh 1
PB 13:00 @ The Cooper School
Henley 2 Reading 4
Newbury & Thatcham 2 Wycombe 2
PB 15:30 @ Newbury & Thatcham HC
OMT 2 Harrow 1
PB 14:00 @ Merchant Taylors School
Ramgarhia 1 Eastcote 2

January 06 2018

Ashford 2 Phoenix & Ranelagh 1
PB 12:00 @ Ashford Sports Club
Bicester 1 Newbury & Thatcham 2
PB 13:00 @ The Cooper School
Henley 2 Harrow 1
OMT 2 Eastcote 2
Ramgarhia 1 Staines 2
Reading 4 Sonning 2
Fixture Reversed

January 13 2018

Bicester 1 Wycombe 2
PB 13:00 @ The Cooper School
Eastcote 2 Henley 2
Harrow 1 Sonning 2
PB 14:30 @ John Lyon School Playing Fields
Newbury & Thatcham 2 Ashford 2
PB 12:30 @ Newbury & Thatcham HC
Phoenix & Ranelagh 1 Ramgarhia 1
PB 11:30 @ SportsPark, University of Reading
Staines 2 OMT 2
PB 13:00 @ Staines HC

January 20 2018

Ashford 2 Bicester 1
PB 12:00 @ Ashford Sports Club
Henley 2 Staines 2
OMT 2 Phoenix & Ranelagh 1
Ramgarhia 1 Newbury & Thatcham 2
Sonning 2 Eastcote 2
PB 16:30 @ Berkshire County Sports Club
Wycombe 2 Reading 4
PB 14:30 @ Bisham Abbey National Sports Centre

January 27 2018

Ashford 2 Wycombe 2
PB 12:00 @ Ashford Sports Club
Bicester 1 Ramgarhia 1
PB 13:00 @ The Cooper School
Harrow 1 Reading 4
PB 14:00 @ John Lyon School Playing Fields
Newbury & Thatcham 2 OMT 2
PB 12:30 @ Newbury & Thatcham HC
Phoenix & Ranelagh 1 Henley 2
PB 11:30 @ SportsPark, University of Reading
Staines 2 Sonning 2
PB 13:00 @ Staines HC

February 03 2018

Henley 2 Newbury & Thatcham 2
OMT 2 Bicester 1
Ramgarhia 1 Ashford 2
Reading 4 Eastcote 2
Sonning 2 Phoenix & Ranelagh 1
PB 10:30 @ Berkshire County Sports Club
Wycombe 2 Harrow 1
PB 14:30 @ Bisham Abbey National Sports Centre

February 10 2018

Ashford 2 OMT 2
PB 13:30 @ Ashford Sports Club
Bicester 1 Henley 2
PB 13:00 @ The Cooper School
Eastcote 2 Harrow 1
Newbury & Thatcham 2 Sonning 2
PB 14:00 @ Newbury & Thatcham HC
Ramgarhia 1 Wycombe 2
Staines 2 Reading 4
PB 13:00 @ Staines HC

February 17 2018

Harrow 1 Staines 2
PB 13:30 @ John Lyon School Playing Fields
Henley 2 Ashford 2
OMT 2 Ramgarhia 1
Reading 4 Phoenix & Ranelagh 1
Sonning 2 Bicester 1
PB 13:30 @ Berkshire County Sports Club
Wycombe 2 Eastcote 2
PB 14:30 @ Bisham Abbey National Sports Centre

February 24 2018

Ashford 2 Sonning 2
PB 12:00 @ Ashford Sports Club
Newbury & Thatcham 2 Reading 4
PB 14:00 @ Newbury & Thatcham HC
OMT 2 Wycombe 2
Phoenix & Ranelagh 1 Harrow 1
PB 11:30 @ SportsPark, University of Reading
Ramgarhia 1 Henley 2
Staines 2 Eastcote 2
PB 14:30 @ Staines HC

March 03 2018

Eastcote 2 Phoenix & Ranelagh 1
Harrow 1 Newbury & Thatcham 2
PB 13:00 @ John Lyon School Playing Fields
Henley 2 OMT 2
Reading 4 Bicester 1
Sonning 2 Ramgarhia 1
PB 13:30 @ Berkshire County Sports Club
Wycombe 2 Staines 2
PB 14:30 @ Bisham Abbey National Sports Centre

March 10 2018

Ashford 2 Reading 4
PB 12:00 @ Ashford Sports Club
Bicester 1 Harrow 1
PB 13:00 @ The Cooper School
Henley 2 Wycombe 2
Newbury & Thatcham 2 Eastcote 2
PB 14:00 @ Newbury & Thatcham HC
OMT 2 Sonning 2
Phoenix & Ranelagh 1 Staines 2
PB 11:30 @ SportsPark, University of Reading

March 17 2018

Eastcote 2 Bicester 1
Harrow 1 Ashford 2
PB 14:30 @ John Lyon School Playing Fields
Reading 4 Ramgarhia 1
Sonning 2 Henley 2
PB 13:30 @ Berkshire County Sports Club
Staines 2 Newbury & Thatcham 2
PB 13:00 @ Staines HC
Wycombe 2 Phoenix & Ranelagh 1
PB 14:30 @ Bisham Abbey National Sports Centre

March 24 2018

Ashford 2 Eastcote 2
PB 10:30 @ Ashford Sports Club
Bicester 1 Staines 2
PB 13:00 @ The Cooper School
Newbury & Thatcham 2 Phoenix & Ranelagh 1
PB 14:00 @ Newbury & Thatcham HC
OMT 2 Reading 4
Ramgarhia 1 Harrow 1
Sonning 2 Wycombe 2
PB 12:00 @ Berkshire County Sports Club

April 07 2018

Eastcote 2 Ramgarhia 1
Harrow 1 OMT 2
PB 13:30 @ John Lyon School Playing Fields
Phoenix & Ranelagh 1 Bicester 1
PB 11:30 @ SportsPark, University of Reading
Reading 4 Henley 2
Staines 2 Ashford 2
PB 13:00 @ Staines HC
Wycombe 2 Newbury & Thatcham 2
PB 14:30 @ Bisham Abbey National Sports Centre

Printing Tip

For two columns and to avoid truncated team names use Landscape layout for printing fixtures.

Alternatively use the printer friendly grid (particularly for Internet Explorer browsers) - click on the team symbol for a Club Fixture Grid.

Teams

Fixture Card Club Website ASHX2 Ashford 2
Fixture Card Club Website BSTR1 Bicester 1
Fixture Card Club Website ECTE2 Eastcote 2
Fixture Card Club Website HARR1 Harrow 1
Fixture Card Club Website HNLY2 Henley 2
Fixture Card Club Website NEWT2 Newbury & Thatcham 2
Fixture Card Club Website OMTA2 OMT 2
Fixture Card Club Website PHXR1 Phoenix & Ranelagh 1
Fixture Card Club Website RAMG1 Ramgarhia 1
Fixture Card Club Website READ4 Reading 4
Fixture Card Club Website SONN2 Sonning 2
Fixture Card Club Website STNS2 Staines 2
Fixture Card Club Website WYCB2 Wycombe 2

Automated Results Service is enabled for this Division - please ensure you have registered your mobile number with your secretary to use the service. Your Team Code is shown above and full instructions are at Information - Automated Results.

Leagues 2017-2018

Premier

Regional

Hampshire

Hampshire Open

Surrey

Surrey Open

Kent

Kent Open

Sussex

Sussex Open

MBBO

MBBO Open